لیست پرونده ها
جانِ رمضان تعداد اخبار:10
دعاهای کوتاه ماه مبارک رمضان همراه با تفسیر و آموزش سبک زندگی در این پرونده خبری دنبال می‌شود. در ادعیه خوانی بهار قرآن با ما همراه باشید.

4 نکته از مفاهیم بلند دعای کوتاه روز اول ماه رمضان

گروه جامعه ــ دعاهای کوتاه ماه مبارک رمضان مضامین بلندی دارند. پله‌هایی هستند که در انتهای آنها خدا منتظر ماست. از اولین پله این نردبان امروز با دقت در مفاهیم دعای روز اول ماه رمضان بالا برویم.
شرح کوتاه مفاهیم بلند؛

استجابت دعای روز دوم ماه رمضان با دانستن 4 رمز

گروه جامعه ــ چگونه بفهمیم خداوند ما را دوست دارد؟ چه مسائلی باعث خشم خداست؟ وظیفه ما در قبال قرآن چیست؟ و چگونه نظر خداوند را جلب کنیم؟ دانستن پاسخ این سؤال‌ها به استجابت دعای روز دوم ماه رمضان کمک می‌کند.

دعای امروز و امید به جود بی‌حد خداوند

گروه جامعه ــ در سومین پله از نردبانی که پایان آن قرب الهی است، امروز از خداوند هوش و بیداری در اطاعت می‌خواهیم و مراقب باشیم که کاهش حافظه می‌تواند از نتایج گناه باشد.

چشیدنی‌ترین حلاوت عالم را خدایا بر من بچشان

گروه جامعه ــ خیلی ها قوت بازو دارند اما قدرت عبادت نه؛ خیلی ها لذت گناه را تجربه کرده اند اما حلاوت ذکر الهی را نه. امروز از خداوند قوت درست و حلاوت حقیقی را بخواهیم.

رموز محبوب خداوند شدن در دعای روز پنجم ماه رمضان

گروه جامعه ــ «وقتی خداوند بنده‏‌ای را دوست ‏بدارد، خوب عبادت کردن را به او می‏‌آموزد» و این نهایت اجابت دعای روز پنجم ماه رمضان در حق روزه‌داران است.

خدا منتظر ماست/ اسباب خشم و خشنودی‌اش را برای وصل بشناسیم

گروه جامعه ــ در دعای روز ششم ماه رمضان از عصیان بنده و کیفر الهی سخن گفته شده است، اما عمق مفهوم این دعا آرزوی حذف تمام زمینه‌های گناه و تمام پرده‌هایی است که مانع قرب الهی می‌شوند.

آن‌ها که برای اجابت دعا کوشا نیستند خود را به استهزا گرفته‌اند

گروه جامعه ــ امروز رو به قبله بنشینیم و با دقت دعای روز هفتم ماه رمضان را از خدا بخواهیم و بعد بلند شویم تا برای تحقق آن دعا تلاش کنیم چرا که هرکس از خدا توفیق مسئلت کند، در حالی که کوشا و تلاشگر نیست، خود را به استهزا گرفته است.

بارالها نعمت بزرگ یتیم‌نوازی را روزی‌ام کن

گروه جامعه ــ خداوند در قرآن کریم 23 بار در خصوص ایتام سخن گفته است. پس از هفت روز دعا برای جلب محبت الهی، دعای روز هشتم ماه رمضان به درخواست روزی و نعمت بزرگ یتیم‌نوازی از خداوند اختصاص دارد.

بارالها عفت اندیشه عنایت کن/ 5 وجه عفت

گروه جامعه ــ عفت را همه زیور می‌دانند، اما بسیاری نمی‌دانند که عفت پنج وجه دارد؛ وجوهی که باید تمام و کمال در وجود انسان متبلور شود. امروز در دوازدهمین روز از ماه رمضان از خداوند عفتی را که شایسته مسلمان حقیقی است بخواهیم.

سیزدهمین دعای ماه رمضان؛ اول صبر را بفهمیم بعد بخواهیم

گروه جامعه ــ اولین گام استجابت دعا فهمیدن نیاز حقیقی و خواستن راستین براساس نیاز است. افسوس که بسیاری از ما حقیقت مفاهیم پاکی، پلیدی، قضا و قدر و صبر را نمی‌دانیم و علی‌رغم ندانستن، اجابت ندانسته‌هایمان را از خدا می‌خواهیم.