حجت الاسلام جلیل محبی

حجت الاسلام جلیل محبی

حجت‌الاسلام جلیل محبی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با حضور در خبرگزاری ایکنا به سوال خبرنگاران پاسخ گفت.
حجت‌الاسلام مرتضی کربلایی

حجت‌الاسلام مرتضی کربلایی

حجت‌الاسلام «مرتضی کربلایی» پژوهشگر ادیان و عرفان اسلامی و استاد حوزه و دانشگاه با حضور در استودیو مبین سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به سوال‌های خبرنگار ایکنا پاسخ گفت.
امان‌الله قرائی مقدم

امان‌الله قرائی مقدم

امان‌الله قرائی مقدم، جامعه‌شناس و استاد دانشگاه خوارزمی در گفتگویی اختصاصی به سوالات خبرنگار خبرگزاری ایکنا پاسخ گفت.
عزت الله مطهری

عزت الله مطهری

عزت‌الله مطهری، معروف به عزت شاهی، از معرو‌ف‌ترین زندانیان سیاسی قبل از انقلاب است که پس از سال‌ها مبارزه مسلحانه، ساواک او را دستگیر کرد و به ۱۵ سال حبس محکوم شد و هفت سال از عمرش را در زندان رژیم شاهنشاهی گذراند.
عباس منوچهری

عباس منوچهری

عباس منوچهری (متولد ۱۳۳۵) پژوهشگر ایرانی حوزه علوم سیاسی و استاد تمام گروه علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس است. او دانش‌آموخته دوره کارشناسی مدیریت از دانشگاه شیراز در سال ۱۳۵۷، کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه تولیدو در سال ۱۳۵۹ و دکتری علوم سیاسی از دانشگاه میسوری و دوره عالی تاریخ فکری از کالج بوستن در سال ۱۳۶۷ است. او همچنین عضو جمعیت توحید و تعاون و نیز استاد دانشگاه مفید است. وی یکی از اعضای هیئت مؤسس انجمن فلسفه میان‌فرهنگی ایران است.
سیدضیاء هاشمی

سیدضیاء هاشمی

سیدضیاء هاشمی، پژوهشگر، استاد دانشگاه، سیاستمدار، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بود و در حال حاضر به عنوان مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا) مشغول به فعالیت است. او دارای مدرک دکترای جامعه‌شناسی از دانشگاه تهران و دانشیار دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران است. وی با خبرنگار ایکنا به گفت‌و‌گو نشسته است.
علی مطهری

علی مطهری

علی مطهری سیاستمدار و استاد دانشگاه است. او هم‌اکنون به عنوان نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس مجلس، فعالیت می‌کند. علی مطهری فرزند شهید مرتضی مطهری است که عهده‌دار مسئولیت نشر و نظارت بر نشر تألیفات استاد شهید مطهری را دارد. وی با حضور در خبرگزاری ایکنا به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
علی‌اکبر صالحی

علی‌اکبر صالحی

علی‌اکبر صالحی، متولد ۴ فروردین ۱۳۲۸ و دانش آموخته دانشگاه آمریکایی AUB در بیروت و مؤسسه فناوری ماساچوست در رشته‌های فیزیک هسته‌ای و مهندسی هسته‌ای است. او از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۲ نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بود و بین سال‌های ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۸، معاونت دبیرکل سازمان همکاری اسلامی را بر عهده داشت. از دیگر سوابق کاری وی به ریاست دانشگاه صنعتی شریف، ریاست دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین، استاد مهندسی انرژی دانشگاه شریف و وزیر امور خارجه ایران از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۲ می‌توان اشاره کرد. صالحی از سال ۱۳۹۲ تاکنون معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران است.
1