آداب زیارت اربعین

آداب زیارت اربعین

در آستانه فرا رسیدن ایام اربعین حسینی بسیاری از عاشقان و مشتاقان سومین امام شیعیان از سراسر جهان راهی کربلای معلی می‌شوند و با توجه به ازدحام جمعیت، آشنایی با نکاتی درخصوص این زیارت اجتناب‌ناپذیر است.
یادی از استادالاساتید محمدتقی مروت با حضور شاگردانش

یادی از استادالاساتید محمدتقی مروت با حضور شاگردانش

به میزبانی ایکنا، شاگردان که هر جا نامی از استاد است، آنها هم هستند، در نشست «ظهر دلنشین» به یاد استاد قرآنی «محمد تقی مروت» دور هم جمع شدند تا با یاد استاد، ظهری دلنشین‌تر از همیشه داشته باشند. اگرچه استاد خود نیست، اما با ذکر خاطراتی، جای همیشه سبز او در ذهن‌ها در پاییز زردرنگ، سبزتر از همیشه کنند تا رد حضورش در تلاوت این دیار را بیایند.
سطح مسابقات روسیه از زبان صاحب رتبه نخست

سطح مسابقات روسیه از زبان صاحب رتبه نخست

امیر لعل اول، نماینده اعزامی جمهوری اسلامی ایران به هجدهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشور روسیه در رابطه با سطح این دوره از مسابقات، بیان کرد: در مسابقات کشور روسیه با وجود اینکه پنج داور به عنوان هیئت داوران به تلاوت‌های متسابقان نمره می‌دهند، اما مانند داوران ما در مسابقات بین‌المللی کشورمان به این میزان در بخش‌های مختلف ریز نمی‌شوند و هر داوری نظر خود را راجع به کل تلاوت قاری اعمال می‌کند.
آغاز دوره آموزشی «دانشجو خبرنگار قرآنی»

آغاز دوره آموزشی «دانشجو خبرنگار قرآنی»

زهرا نقی‌زاده، رئیس مرکز فعالیت‌های قرآنی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور از آغاز دوره آموزشی «دانشجو خبرنگار قرآنی» در این سازمان به مدت ۱۰۰ ساعت خبر داد.
هدایایی برای لیلای علی‌اکبر(ع)

هدایایی برای لیلای علی‌اکبر(ع)

چندرسانه‌ای: تو می‌مانی در این صحرا و فرزندت علی‌اکبر/ همان نوری که می‌باشد، تماماً مثل پیغمبر/ همان ممسوس ذات حق، همان گنجینه باور/ و لیلازاده زهرا و مجنون‌زاده حیدر/ به چشمان ترش خیره نگاه انتظار تو/ تو هستی بی‌قرار او و او هم بی‌قرار تو/ چه می‌بینی؟! تجسم کرده در او سوره انسان/ نگاهش مخزن‌الاسرار و قلبش مهبط قرآن/ برایش آیة‌الکرسی بخوان، چون می‌رود میدان/ بیا و چشم‌هایت را به سمت خیمه برگردان/ و اکبر می‌رود میدان و دادی جان خود را تو/ تمام دشت آرام است در این لحظه، الا تو
مسیح حسین

مسیح حسین

گروه چندرسانه‌ای: شش ماه فرصت داشت آدم را بسازد/ با این زمان کم محرم را بسازد/ شش ماه...اما نه! همان یک روز بس بود/ پیغمبری شش ماهه عالم را بسازد/ حتماً دلیل محکمی دارد که طفلی/ شش گوشه‌ای اینقدر محکم را بسازد/ گهواره‌اش با خود جهانی را تکان داد/ منظومه‌ای اینسان منظم را بسازد/ معروف کرده مادر خود را، قرار است/ عیسی دمی این بار مریم را بسازد
وقتی عسل ز لعل لبت بوسه‌ای گرفت/ تنها سواره حسن مجتبی شدی

وقتی عسل ز لعل لبت بوسه‌ای گرفت/ تنها سواره حسن مجتبی شدی

مرکب سوار کوچک کرب و بلا شدی/ زهرا شدی، علی شدی و مصطفی شدی/ وقتی عسل ز لعل لبت بوسه‌ای گرفت/ تنها سواره حسن مجتبی شدی/ از بس عزیز هستی و از بس که محشری/ بین قنوت زینب کبری دعا شدی.
1