کد خبر: 1389306
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۰
گروه فضای مجازی: وب‌سایت «مهربانه» خدماتی را به منظور تسهیل جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای انجام امور خیریه در بستر اینترنت، آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، وب‌سایت مهربانه با شعار «لایک کردن به تنهایی کافی نیست» خدماتی را به منظور تسهیل جمع‌آوری هدایا و کمک‌های مردمی برای انجام امور خیریه در بستر اینترنت و شبکه‌های مجازی آغاز کرده است.

مدل فعالیت این وب‌سایت بر مبنای جمع‌سپاری است. به این صورت که هر فعالیت خیریه در مهربانه (www.mehrabane.ir) به صورت یک پروژه تعریف شده و کاربران اینترنتی علاقه‌مند تلاش در تحقق آن پروژه می‌کنند.

پروژه‌های مهربانه، توسط سازمان‌ها و موسسات خیریه دارای مجوز رسمی تعریف می‌شوند. هر پروژه، هدف کاملا مشخصی دارد، سرمایه مورد نیاز آن معلوم است و زمان محدودی برای تحقق آن تعریف می‌شود. اگر پروژه‌ای در زمان تعیین شده توانست بودجه هدفش را جذب کند،‌ موفق تلقی شده و پروژه اجرا می‌شود. در غیر این صورت پروژه لغو شده و هزینه‌های دریافتی حامیان به آنها برگشت داده می‌شود. این مدل که به نام «همه یا هیچ» معروف است، یکی از مدل‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی در فضاهای آنلاین و از سیاست‌های کلی مهربانه است.

یک نوع از پروژه‌های تعریف شده در مهربانه، پروژه‌های خیریه بلاعوض با هدف کمک به یک مورد خاص است؛ مثلاً خریداری ۲۰۰ کاپشن برای کودکان کار، یا تأمین هزینه عمل سرپرست یک خانواده محروم و … موضوعات بیماران و درمان، تحصیل و آموزش، جهیزیه، حوادث غیر مترقبه، زنان بی‌سرپرست، زندانیان مالی، کودکان، محیط زیست و حیوانات، معلولین و از کارافتادگان، مناطق محروم و نوسازی و تأمین تجهیزات به عنوان دسته‌های پیش‌فرض در این سایت تعریف شده‌اند.

مهربانه برای انتشار اخبار پروژه‌های خود از خبرنامه ایمیلی، انتشار فید پروژه‌ها، معرفی پروژه‌ها در سایت‌های اینترنتی پربازدید، وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌های خبری مرتبط و شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: