کد خبر: 1443343
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۲
گروه بین‌الملل: مسجد یاردم در شهر «قازان»، پایتخت جمهوری تاتارستان که یک سال پیش تأسیس شد، به کانون آموزش قرآن کریم به خط بریل به روشندلان تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «روسیا ماوراء العناوین»، مسجد یاردم(یاردم در تاتاری یعنی کمک) در نوع خود بی‌نظیر است و مسئولان این مسجد تمام توان خود را برای کمک به افراد دارای نیازهای خاص از جمله نابینایان به کار گرفته‌اند.
ایلدار بیازی‌تف، امام جماعت مسجد یاردم در این باره گفت: این مسجد خدماتی را به افراد معلول و دارای نیازهای خاص ارائه می‌دهد که چنین خدماتی در سایر مساجد به این قشر از جامعه ارائه نمی‌شود.
وی با بیان این قرآن کریم و نبی مکرم اسلام(ص) مسلمانان را به کمک به یکدیگر دعوت کرده‌اند، افزود: ضروری است که ارائه خدمات اجتماعی به افراد به‌ویژه افراد دارای نیازهای خاص در اولویت فعالیت‌های مسلمانان قرار بگیرد.
بنا بر این گزارش، روشندلان خود در طرح ساخت مسجد یاردم همکاری داشته‌اند و با دعوت از آیفار ستار‌اف، مهندس معمار مشهور در تاتارستان از وی خواست بوده‌اند که این مسجد را بسازد.
ساخت این مسجد 5 سال طول کشید و در نهایت پس از گذشت 5 سال از قرارگرفتن نخستین سنگ بنای آن، افتتاح شد.
در این مسجد مرکز توانبخشی نابینایان و کم‌بینایان نیز فعال است که مسئولان آن نماز، قرائت قرآن و مهارت‌های زندگی را به این قشر از جامعه تاتارستان آموزش می‌دهند. 
مسجد یاردم همچنین به بیماران فلج مغزی نیز خدمات ارائه می‌دهد و آموزش مفاهیم اسلامی به ناشنوایان و کم‌شنوایان با زبان اشاره را نیز در دستور کار قرار داده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: