کد خبر: 1447576
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۶
گروه جهاد و حماسه: کتاب «هوری» اثر جدیدی درباره زندگی‌نامه و خاطرات خانواده و همرزمان سردار شهید علی هاشمی است که اخیراً روانه بازار نشر شده است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، «هوری»، اثری است که به زندگی‌نامه و خاطرات سردار فاتح هور، سرلشکر شهید علی هاشمی می‌پردازد.
کتاب با اشعاری آغاز شده است که اتصال هر کلمه از اول هر بیت با یکدیگر، نام شهید علی هاشمی را نمایان می‌کند. چند بیت آغازین این شعر به این شرح است:
«عاشقانه باز امشب می‌زند نی زار، زار
می‌زند از دست این دنیای ناهنجار، جار
لشکر نیزار پیش قامتش صف بسته‌اند
عشق خود را می‌زند در محضر سردار، دار
یادگار خیبر است و نصرت و بدر است و هور
کس ندارد یادگار از این گل بی‌خار، خار
هر چه می‌خواهی بگو ای هور با سردار هور
می‌رود دیگر از این نی‌زار با اغیار، یار...»
در تهیه و تدوین این اثر علاوه بر مصاحبه‌ با اشخاص مختلف، از منابعی چون «راز گمشده مجنون»، «گمشده من»، «پنهان زیر باران»، «زندان الرشید» و «بستر آرام هور» استفاده شده است.
در فهرست خاطرات این کتاب 88 عنوان درج شده است که تصمیم انقلابی، راه‌کار، ام‌الحسنین(ع)، والفجر مقدماتی، قرارگاه نصرت، عبور از مرز، روحیه، خودش امضاست، موسس، عاشقی، فرماندهان، تحلیل، فرات، یا رسول‌الله(ص)، عروسی، محبت، خصوصیات، بیت‌المال، بدر، نفس مسیحایی، زخم زبان، ترور صدام، محافظ، عند ربهم یرزقون، سردار مظلوم و ... از جمله آنهاست.
در مقدمه می‌خوانیم: «نمی‌دانم چه بنویسم و چگونه از او بگویم. اصلاً چه باید گفت از کسی که زندگی‌اش همواره مخفی و دور از نگاه مردم بوده و شهادتش نیز، غریب‌تر از زندگانی‌اش.
او تا خود را شناخت در عرصه مبارزه پای نهاد و زندگی‌اش، بر همین اساس تنظیم شد. در همه میدان‌ها وقتی وارد می‌شد، بهترین تصمیم‌ها را می‌گرفت. او کلید حل مشکلات بود. در درگیری با منافقین و مزدوران، در غائله خلق عرب، با شجاعت وارد میدان شد. در روزهای آغازین جنگ با درایت و مدیریت خود نیروها را برای نبردی عاشورایی آماده کرد».
هوری در اصل حکایت زندگی کسی است که ایران را تکان داد. وجدان‌ها را بیدار کرد و به همه یادآور شد که شهدا هستند که در شرایط سخت، به سراغ ما خواهند آمد و راه را از بیراهه نشان خواهند داد.
پایان‌بخش کتاب، ضمائم و عکس‌هایی است که از سردار هور، شهید علی هاشمی به همراه همرزمان، فرماندهان و مقام معظم رهبری به چشم می‌خورد.
«هوری» در 2500 نسخه به بهای 75 هزار ریال و در 304 صفحه توسط گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی منتشر شده است.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
|
-
|
۱۳۹۳/۰۷/۲۳ - ۰۲:۲۸
0
0
این کتاب رو خوندم خیلی دلنشین و جذاب و ساده بودم
روحش شاد
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: