کد خبر: 1606061
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۸۶ - ۱۵:۲۲
گروه وبلاگ:خبرگزاری «شبستان» به عنوان يكی از خبرگزاری‌های حوزه دين امروز، سه‌شنبه با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی به جمع خبرگزاری‌های رسمی كشور پيوست.
به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، محمد حسين صفار هرندی كه برای شركت در مراسم قدردانی از فعالان عرصه ترويج فرهنگ و اقامه نماز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ستاد عالی كانون‌های فرهنگی و هنری مساجد آمده بود با حضور در محل خبرگزاری شبستان، پروانه فعاليت خبرگزاری غيردولتی شبستان را به حجت الاسلام والمسلمين حميدرضا ارباب سليمانی، مديرعامل مؤسسه اطلاع‌رسانی شبستان نور اهدا كرد.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی از بخش‌های مختلف خبرگزاری رسمی شبستان بازديد كرد و با توضيحات عليرضا فتحی‌پور، سردبير اين خبرگزاری، در جريان روند فعاليت توليد خبر اين رسانه قرار گرفت و با خبرنگاران اين خبرگزاری به گفتگو پرداخت.
وی در اين بازديد با تأكيد بر رعايت اصول حرفه‌ای در تهيه و پوشش اخبار، تهيه خبر دينی را بسيار حساس برشمرد و تأكيد كرد: فعاليت‌ها و عملكرد يك رسانه دينی چون خبرگزاری شبستان بايد از سوی خود اين رسانه بازبينی و ارزيابی شود تا نتايج حاصل از فعاليت‌های گذشته آن در برنامه‌ريزی‌های آينده لحاظ شود.
وی با اشاره به سنديت آثار مكتوب دينی برای تغذيه فكری آحاد مردم تصريح كرد: بايد مراقب بود اخبار و گزارش‌های يك خبرگزاری دينی بدون خطا و با دقت منعكس شود.
خبرگزاری شبستان در 22 بهمن 1382 با هدف اطلاع‌رسانی در حوزه دين و به ويژه فعاليت‌های مساجد و كانون‌های فرهنگی و هنری مساجد كشور فعاليت خود را به صورت آزمايشی آغاز كرد.
اين خبرگزاری بعد از شش ماه در 31 مرداد 1383 و همزمان با هفته جهانی مساجد در پنج زمينه فرهنگی و مذهبی، انديشه، اجتماعی، ادب و هنر و سياسی فعاليت رسمی خود را شروع كرد.
هم‌اكنون اين خبرگزاری چهارمين سال فعاليت خود را در حالی سپری می‌كند كه با توجه به تجربيات گذشته خود با جديت بيش از پيش در مسير اطلاع‌رسانی دينی به شكل تخصصی فعاليت می‌كند.
خبرگزاری شبستان در حال حاضر در قالب يازده بخش با عناوين قرآن، مسجد، مهدويت، اجتماعی، فرهنگی، بين الملل، عكس، وبلاگ‌های دينی، كانون‌های مساجد و استان‌ها به فعاليت می‌پردازد.
اين خبرگزاری در حال حاضر در 30 استان كشور و دفتر مركزی خود به طور متوسط ماهانه 9 هزار خبر و گزارش توليد و آنها را در اختيار مخاطبان خود قرار می‌دهد.
عليرضا ملكيان، معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سيدجلال فياضی، مديرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) نيز در اين مراسم حضور داشتند.
مجوز رسمی و پروانه فعاليت شبستان به عنوان يكی از خبرگزاری‌های غيردولتی كشور به استناد قانون وظايف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصوب سال 1365 و بر اساس آيين‌نامه فعاليت خبرگزاری‌های غيردولتی مصوب 1384 هيئت وزيران به صاحب امتيازی موسسه اطلاع‌رسانی شبستان نور در تاريخ سوم آذر 1386 صادر شده‌است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: