کد خبر: 1727062
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۸۷ - ۱۰:۰۱
گروه فعاليت‌های قرآنی: كانون آموزش قرآن در 9 شعبه خود بيش از دو هزار قرآن‌آموز را در رشته‌های مختلف تحت پوشش آموزش‌های قرآنی قرار داده است.
«يعقوبی» مدير بخش بانوان دفتر مركزی كانون آموزش قرآن، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) با اعلام اين خبر گفت: كانون آموزش قرآن دارای 9 شعبه و يك دفتر مركزی در شهرهای تهران و كرج است و بيش از دو هزار قرآن‌آموز را تحت پوشش آموزش‌های خود قرار داده است.
وی در ادامه تصريح كرد: آموزش‌های اين كانون به صورت مقدماتی و تخصصی است كه در بخش مقدماتی شامل خودآموز قرآن، روخوانی، روان‌خوانی و تجويد و در بخش تخصصی نيز شامل ترجمه، تفسير، اخلاق و آموزش زبان عربی است، همچنين در كنار آموزش‌ علوم‌ قرآنی‌، مباحث‌ اخلاقی‌ هم‌ در واحدهای‌ درسی‌ كانون‌ گنجانده‌ شده‌ است‌.
يعقوبی تأكيد كرد: روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت هشت تا 17:30 و روزهای پنج‌شنبه از هشت تا 12 كلاس‌های آموزشی در اين موسسه برگزار می‌شود، همچنين به قرآن‌آموزانی كه 100 واحد درسی از جمله روخوانی، تجويد، صوت و لحن، رساله حقوق، روش تحقيق، روش سخنرانی و ... را گذرانده‌ باشند، از سوی كانون آموزش قرآن دانشنامه اعطاء می‌شود.
مدير بخش بانوان دفتر مركزی كانون آموزش قرآن ادامه داد: افرادی كه موفق به دريافت دانشنامه تربيت مدرس قرآنی ‌شوند، می‌توانند در مراكز مختلف قرآنی و مدارس فعاليت آموزشی داشته باشند.
يعقوبی در ادامه به برگزاری كلاس‌های آموزش قرآن ويژه نوآموزان پيش‌دبستانی اشاره كرد و گفت: دوره‌های آموزش قرآن ويژه نوآموزان پيش‌دبستانی در دفتر مركزی كانون آموزش قرآن تهران برگزار می‌شود و اين افراد روز گذشته نيز در برنامه عزاداری و سوگواری امام حسين(ع) شركت كردند.
يادآوری می‌شود، كانون آموزش قرآن از سال 1347 آغاز به فعاليت كرده است و دفتر مركزی كانون آموزش قرآن در خيابان وحدت اسلامی، جنب مدرسه راهنمايی هاجر، كوچه زهره واقع شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: