کد خبر: 2000904
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۸۹ - ۱۵:۱۲
گروه فرهنگ و هنر: مراسم اختتاميه جشنواره بين‌المللی «فيلم مقاومت» صبح امروز 3 مهر‌ماه سال 89 با اعلام برگزيدگان هر بخش در كرمانشاه و در محل تالار وحدت اين شهر برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه كرمانشاه «احمد رجبی، مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمانشاه در اين مراسم كه با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان استان برگزار شد، گفت: اين جشنواره همزمان در هشت كشور جهان و هشت استان كشور برگزار شد كه خوشبختانه اجرای آن در استان كرمانشاه نيز با استقبال عمومی مواجه شد.
وی با تاكيد بر اينكه برگزاری چنين جشنواره‌هايی ياد شهدا را زنده نگه می‌دارد، افزود: اميدواريم كه بازهم چنين اتفاقات مباركی در كرمانشاه بيفتد تا شايد به اين وسيله علاوه بر فراهم نمودن بستر لازم برای ايجاد رقابت سازنده در بين هنرمندان جوان بتوانيم گوشه‌ای از زحمات ايثارگران در دوران دفاع مقدس را به تصوير بكشيم.
در پايان اين مراسم برگزيدگان جشنواره معرفی شدند كه در بخش كارگردانی از «مهدی نادری»، برای فيلم سينمايی «بدرود بغداد»، در بخش تهيه‌كنندگی از «حسن كلامی»، برای فيلم سينمايی «كودك و فرشته»، در بخش فيلم‌نامه نويسی از «محمدرضا گوهری»، برای فيلم «بيداری روياها»، و در بخش بازيگری از «مونا احمدی» و «افشين هاشمی»، برای نقش آفرينی در فيلم «كودك و فرشته»، تقدير شد.
همچنين در بخش داستانی «سعيد ابراهيمی» برای ساخت «ماه قرمز»، در بخش مستند از «علی محمد قاسمی»، برای مستند «جنگ آرام» و در بخش نگاه نو و 313 ثانيه ای «كاوه قهرمان»، برای ساخت فيلم «ديدار»، به عنوان افراد برگزيده در بخش فيلم های ويدئويی معرفی شدند و نيز از «محسن مرادی»، برای فيلم «گردان لاله‌ها»، و «مهدی امين پور»، برای فيلم «شهدای خيابان انقلاب»، در بخش قلم زرين تقدير شد.
شايان ذكر است كه در اين مراسم علاوه بر تقدير از خانواده‌های «صحبت الله خداياری»، پيشكسوت فيلم سازی در استان كرمانشاه و شهيدان «منكرسی» و «زهره وندی»، از «قدرت الله كاويار» و «فرزاد مرادی»، در بخش داوری، امير سرتيپ «فريدون نوری»، سرتيپ پاسدار «نعلی اكبر كرمی» و سرهنگ سيد «قاسم جاسمی»، و نيز از «شاهپور نوريم، «محمد باقر كريمی» و «سهراب آرمين»، به عنوان عكاسان حوادث دفاع مقدس در دوران جنگ تحميلی قدردانی شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: