کد خبر: 2052854
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۸۹ - ۱۳:۵۴
گروه هنر: نمايشگاه نقاشی‌خط سعيد نقاشيان با محوريت هنر ايرانی ـ اسلامی از روز گذشته در نگارخانه رايزن گشايش يافت و تا 6 دی‌ماه جاری برقرار است.
به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، سعيد نقاشيان در آئين گشايش نمايشگاه آثار نقاشی‌خط خود گفت: فضای رنگ‌های ايرانی و اسلامی مثل عقيق و فيروزه آن قدر غنا دارد كه هيچ احتياجی به وام گرفتن از هنر غربی نيست و بايد روی اين رنگ‌های ايرانی مانور داد.
آئين گشايش دهمين نمايشگاه انفرادی آثار نقاشی‌خط محمدسعيد نقاشيان جمعه سوم دی با حضور سيدكاظم موسوی بجنوردی، رئيس مركز دايره المعارف بزرگ اسلامی، حامد شفيق، مديرعامل موسسه كتاب شهر ايران و جمعی از هنرمندان در نگارخانه «رايزن» برگزار شد.
سعيد نقاشيان در اين مراسم گفت: تاكنون در 45 نمايشگاه خط معلی و نقاشی‌خط حضور داشتم كه اين دوره دهمين دوره نمايشگاه آثار نقاشی‌خط انفرادی من بود كه سعی كردم در آثار اين دوره به تجربه خاصی از نظر فرم و نگارش برسم.
وی افزود: در اغلب آثار من نشان‌های اسلامی مانند اسماءالحسنی و اسامی ائمه معصوم(ع) به ويژه ابا‌عبدالله‌الحسين(ع) ديده می‌شود كه انتخاب اين اسامی به دليل علاقه قلبی شديد من است و استفاده از فيروزه نيشابور و عقيق سرخ نمادی در اين آثار نشان از ارتباط ميان آسمان و زمين و ملك و ملكوت است.
به گفته نقاشيان، تابلو نقاشی‌خط شمس شموس، درباره امام رضا(ع)، قطب عالم درباره امام عصر(عج)، سواد اعظم درباره امام علی(ع) از جمله 35 تابلويی است كه در اين نمايشگاه به نمايش در آمده است.
اين هنرمند خوشنويس، در ادامه تصريح كرد: تلفيق نگين‌های عقيق و فيروزه كه در فضای خالی آثار جلوه گر شده و ورق طلا و مس و خراش روی آنها دو تكنيك خاص من در اين تابلوهاست.
گفتنی است، اين نمايشگاه از جمعه سوم تا دوشنبه ششم دی ماه همه روزه از ساعت 16 تا 20 در نگارخانه رايزن واقع در خيابان شهيد باهنر (نياوران) كاشانك، نبش پور ابتهاج ، نگارخانه رايزن برپاست و بازديد برای عموم آزاد است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: