کد خبر: 2069327
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۴:۳۶
گروه ادب: كتاب «از معراج برگشتگان»، تازه‌ترين اثر حميد داودآبادی توسط مؤسسه فرهنگی عماد چاپ و منتشر شد.
به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، «حميد داودآبادی» به تازگی خاطرات خود را در اثری به نام «از معراج برگشتگان» منتشر كرده است. اين كتاب با 931 صفحه در شمارگان 2000 نسخه منتشر شده است.
حميد داودآبادی متولد 1344 تهران، در سنين نوجوانی (13سالگی) از نزديك شاهد صحنه‌های فراموش ناشدنی حضور ملت مسلمان ايران در تظاهرات و راهپيمايی‌های سال 1357 كه به پيروزی انقلاب اسلامی منجر شد، بوده است
يادآوری صحنه‌های حضور در جمع مردم همراه با خانواده وايفای نقشی هر چند كوچك در پيروزی انقلاب اسلامی، برای وی آن‏قدر شيرين بوده كه با گذشت بيش از30 سال از آن روزهای زيبای پيروزی، همچنان لحظه لحظه‌ی آن را به‌ياد دارد و ذكر می‌كند.
جنگ، ارمغان شوم دشمنان انقلاب اسلامی، همه‌ آنانی را كه در انقلاب اسلامی سهم داشتند، به ميدان كشيد. حميد نيز همچون ديگر نوجوانان همسن و سال خود، انقلاب اسلامی ايران به رهبری امام خمينی (ره) را متعلق به خود دانست و برای دفاع از آرمان‏هايش در برابر حملات خارجی دشمنان، آماده حضور درجبهه شد. ناكامی‌های اعزام نوجوانان كم سن برای حضور در جنگ، گريبان حميد را هم گرفت ولی نتوانست مانع اعزامش شود.
داودآبادی سعی كرده است با ذكر خاطرات خود از حضور مستقيم در جبهه‌های جنگ، فضای دوستانه و معنوی حاكم بر جبهه‌ها را برای نوجوانان امروز و فردا به تصوير بكشد.
آن‏چه در كتاب «از معراج برگشتگان» بيش از هر چيز ديگر نمود دارد، نه صحنه‌های فجيع و شكننده جنگ و نبرد بی‌امان، كه دوستی‌ها، رفاقت‏ها، معنويات و روابط اسلامی و انسانی افراد در اوج گيرودار جنگ با يكديگر می‌باشد.
حميد داودآبادی با پايان جنگ در سال 1367 جذب سيستم اداری شد و سعی كرد به زندگی عادی خود ادامه دهد ولی خاطرات و آن‏چه در روزهای عشق و حماسه شاهدشان بود، باعث شد تا به تفكر بيفتد و جايگاه اصلی خويش را بجويد. تغيير 14 شغل دولتی طی 10 سال از 1367 تا 1377 به او فهماند كه جای او نه در ادارات سيستماتيك، كه در عرصه‌ فرهنگی آن هم دفاع مقدس است.
نويسندگی در روزنامه‌های رسمی كشور، مسئوليت صفحه از معراج برگشتگان نشريه «فرهنگ آفرينش»، سردبيری مجله «15 خرداد»، سردبيری مجله «فكه»، انتشار14 كتاب در زمينه‌های خاطرات، دفاع مقدس و لبنان، و امروز نيز مديريت سايت جامع دفاع مقدس-ساجد (WWW.SAJED.IR) به عنوان بزرگ ترين سايت اينترنتی دفاع مقدس، ثمره‌ تفكری است كه جايگاه واقعی او را دراين عرصه به وی نماياند.
لازم به ذكر است كه كتاب «ياد ياران» اولين كتاب خاطرات او بود كه در130 صفحه نوشته شده بود.
كتاب «از معراج برگشتگان» در 935 صفحه در قطع وزيری با قيمت دوازده هزار تومان، از سوی موسسه فرهنگی عماد در 2000 نسخه منتشر شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: