کد خبر: 2275301
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۴:۳۷
گروه فرهنگ و هنر: يك فيلم‌ساز زنجانی با بيان اين‌كه زنجان حضور فعّالی در جشنواره بين‌المللی فيلم 100 دارد، گفت: حمايت خوب مسئولان از آثار دينی موجب موفقيت و حضور چشم‌گير هنرمندان زنجانی در اين جشنواره شد.
محمد‌ولی فروتن، فيلم‌ساز زنجانی و منتخب جشنواره بين‌المللی فيلم 100، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه زنجان، اظهار كرد: جشنواره فيلم 100 با شعار سينمای اخلاق يكی از محافل نوين سينمای ايران است كه نقش مهمی در ترويج و توسعه آثار و نيز كشف استعدادهای تازه دارد.
وی افزود: در مجموع فيلم 100 ثانيه‌ای را می‌توان، رسانه نوظهور ناميد كه با قابليت تأثيرگذاری بسيار بالا در جهان پرشتاب و پرهياهوی امروز می‌تواند ثانيه‌هايی مخاطب بی‌وقت و كم حوصله را به خود مشغول كرده و در كنار انتقال مفهوم و پيام خود لذّت بصری و زيبايی شناختی را هم به او هديه دهد.
اين فيلم‌ساز زنجانی كه با فيلم «خدا جای حق نشسته است» به بخش رقابتی جشنواره بين‌المللی فيلم 100 راه يافته است، گفت: اعلام فراخوان اين جشنواره در آبان‌ماه توسط حوزه هنری ابلاغ شد كه هنرمندان زنجانی نيز با حمايت‌های خوب مراكز مربوط توانستند آثار خود را تا پايان دی‌ماه به دبيرخانه جشنواره ارسال كنند.
فروتن با بيان اين كه استان زنجان از مراكز فعّال در بخش رقابت جشنواره بين‌المللی فيلم 100 می‌باشد، خاطرنشان كرد: حمايت مسئولان از آثار دينی موجب حضور و موفقيت چشم‌گير هنرمندان زنجانی شد كه اين مهم نشان‌گر درك خوب آنان از هنر و هنرمند دارد.
وی در پايان با بيان اين‌كه هشتمين جشنواره بين‌المللی فيلم 100 ثانيه‌ای با شعار سينمای اخلاق در 4 و 5 اسفندماه در تهران برگزار می‌شود، يادآور شد: اميد است فيلم‌های اين جشنواره به سبب مدت زمان بسيار كوتاه خود، بتواند رسانه‌ای مناسب برای انتقال مفهوم و پيام‌های والا و ارزشمند باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: