کد خبر: 2315827
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۱
گروه سياسی و اجتماعی: مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان اصفهان به زندگی‌نامه 23 هزار و 470 شهيد در قالب كتاب الكترونيكی اشاره كرد و گفت: زيارت گلستان شهدا به صورت الكترونيكی و سه بعدی در اينترنت طراحی و راه‌اندازی شده است.
به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه اصفهان، محمد رجايی، رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران استان اصفهان 11 ارديبهشت‌ماه در اولين جلسه شورای اداری استان در سال‌جاری كه در خيمه حسينی گلزار شهدای اصفهان برگزار شد با اشاره به اينكه در گلزار شهدای اين شهر شش هزار و 540 تن از شهدای استان دفن شدند، گفت: اين گلزار دومين گلزار شهدای جهان اسلام است.
وی افزود:در گلستان شهدای اصفهان 130 تن از شهدای گمنام دفن شده و همچنين تصوير777تن از شهيدان گرانقدر مفقودالجسد نيز نصب شده است.
مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان اصفهان با بيان اينكه استان اصفهان بيش از 23هزارو 473شهيد تقديم نظام مقدس جمهوری اسلامی كرده است گفت: بيش از 10 درصد از شهدای كشور متعلق به استان اصفهان است.
وی با اشاره به اينكه تعداد آزاده‌های استان اصفهان سه هزار نفرند خاطرنشان كرد: 48 هزار جانباز كه بيش از هزار نفر آنها 70 درصد به بالا هستند در اين استان حضور دارند.
رجايی با بيان اينكه تعداد فرزندان شهدای استان اصفهان 12هزارو 500 نفر است، خاطرنشان كرد: 600نفر از فرزندان شهدا پيش از به دنيا آمدن پدرشان شهيد شده است.
وی به رشد علمی ايثارگران و درخشش در عرصه های مختلف فرهنگی اشاره كرد و گفت: 62درصد از فرزندان ايثارگران موفق به تحصيل در دانشگاههای كشور شده اند.
مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان اصفهان به زندگی نامه 23 هزارو 470 شهيد در قالب كتاب الكترونيكی اشاره كرد وگفت: زيارت گلستان شهدا به صورت الكترونيكی و سه بعدی در اينترنت طراحی و راه اندازی شده است.
رجايی، ساماندهی تلفن گويا و نيايش آسمانی، تهيه نرم افزار تقويم لاله ها و طراحی روز شمار شهادتين، چاپ بيش از 42كتاب از زندگی نامه شهدا،تشكيل موزه شهدا از كربلا تا انقلاب اسلامی و از انقلاب اسلامی تا نهضت های جهان اسلام را نيز از ديگر اقدامات انجام شده دربنياد شهيد استان اصفهان ذكر كرد.
وی اظهار كرد: نمايه گذاری وصايای شهدا با موضوع امام حسين(ع) و برگزاری همايش حجاب و عفاف و اعزام كاروان های راهيان نور نيز از ديگر اقدامات انجام شده در بنياد شهيد اين استان بوده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: