کد خبر: 2528863
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۳
همزمان با چاپ دوم كتاب "چرا شيعه هستم"؛
"چرا سنی نيستم" نام دومين كتاب نوشته حجت الاسلام محمد رضا حدادپور جهرمی است. وی كتاب "چرا شيعه هستم" را در سال گذشته تأليف نمود كه اكنون و با گذشت كمتر از يك سال به چاپ دوم رسيده است.
"چرا سنی نيستم" نام دومين كتاب نوشته حجت الاسلام محمد رضا حدادپور جهرمی است. وی كتاب "چرا شيعه هستم" را در سال گذشته تأليف نمود كه اكنون و با گذشت كمتر از يك سال به چاپ دوم رسيده است. حدادپور محقق و پژوهشگر مدرس حوزه و معاون پژوهشی مدارس علميه جهرم است كه سخنرانی ها و بحث های وی در دانشگاه ها و مجالس و محافل مذهبی مورد توجه و استقبال چشمگير قرار می گيرد.
حدادپور كتاب "چرا سنی نيستم" را در ده فصل نوشته است كه انتشارات مصلی چاپ اول آن را در 184 صفحه اخيراً منتشر كرده است. عناوين فصول كتاب "چرا سنی نيست" حدادپور جهرمی به اين شرح است: 1- معانی شيعه، 2- خدای شيعه – خدای سنی!! 3- پيامبر شيعه –پيامبر سنی!! 4- قرآن شيعه- قرآن سنی!! 5- امام شيعه – خليفه سنی!! 6- اهل بيت در منابع اهل سنت 7- شخصيت شناسی بنيان گذاران اهل سنت 8- بررسی اجمالی صحاح سته 9- بررسی اجمالی عدالت صحابه 10- غلو در اهل سنت.
محمدرضا حدادپور جهرمی در مقدمه اين كتاب آورده است: هيچ دين و آيين الهی و آسمانی نبوده است كه يا در معرض تحريف مستقيم قرار نگرفته باشد و يا تحريفات معنوی و جانبی بسياری در آن صورت نگرفته باشد و يا به هر دليلی شعب و نحله های فراوانی در آن دين واحد و آسمانی ايجاد نشده باشد.
نويسنده كتاب "چرا سنی نيستم" هجوم افكار داخلی و خارجی به اديان الهی از يهوديت، مسيحيت و حتی اسلام اشاره كرده و آورده است: همان افكار سبب شده تا با انضمام دلايل ديگر، نحله ها و فرقه های متفاوتی در آن اديان ايجاد شود به گونه ای كه حتی زمانی كه با دقت به آنها پرداخته می شود، آموزه هايشان با هم مانعه الجمع می باشد و به طور قاطعانه نمی توان وجه جامعی بين آن آموزه ها پيدا كرد.
حدادپور همين امرا را سبب شك متدينين در اصل و ريشه اديان تحريف شده و زده شدن از آن اديان برشمرده و آن را كار ناشاپست ذكر كرده و در ادامه آورده است: محققان و مدققان حقيقی كه در هر دينی مهم ترين رسالت خويش را تحقيق بی طرفانه و منصفانه می دانند، با دقت و وسواس هرچه بيشتر تلاش می كنند كه اولاً حقيقت را كشف كرده، ثانياً حقايق هرچه بيشتر را دريافت كنند، ثالثاً در اعمال و رفتار متدينانه ی خويش و ديگران تغيير به سزايی ايجاد كنند. اين گروه بر خلاف گروه فوق نه تنها از ريشه دين خوش را نمی زنند بلكه تمام تااششان اين است كه هر چه بهتر بتوانند به منويات حيات معقول جامه عمل بپوشانند.
حدادپور در بخشی از مقدمه، مطالب كتاب "چرا سنی نيستم" را حاصل مباحثات و مطالعاتی ذكر كرده كه شهريور 91 در جمع عده ای از فضلا و محققان ايراد شده است.
وی در پايان مقدمه كتاب كه آن را عنايت امام هشتم خوانده، ابراز اميدواری كرده كه اين كتاب در حد بضاعت به مهم ترين و بنيادی ترين دغدغه مقام معظم رهبری كه همان مجد و بزرگی حقيقی شيعيان و ولايت مداران عالم است، جامعه عمل بپوشاند.
حداد پور اين كتاب را به در خواست امام جمعه جهرم به آموزگار كم نظير درس ولايت و امامت و موسس عالی قدر حوزه نوين علميه جهرم حضرت آيت الله حاج سيد حسين آيت اللهی(ره) تقديم كرده است.
http://uploadtak.com/images/r1736_sunni1.jpg
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: