کد خبر: 2616549
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۵
امیر دریادار سیاری خبر داد:
گروه سیاسی: فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: این نیرو آمادگی دارد که در اقیانس اطلس حضور پیدا کند که دو مسیر پیش‌بینی شده است؛ یکی از طریق دریای سرخ، کانال سوئز، دریای مدیترانه، جبل الطارق و اقیانوس اطلس و یا اینکه آفریقا را دور بزنیم و از جنوب وارد اقیانوس اطلس شویم.

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه آیین اختتامیه سی و چهارمین دوره مسابقات قرآن کارکنان پایور و وظیفه نیروی زمینی ارتش و سیزدهمین دوره مسابقات دانشجویان دانشگاه‌های آجا، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)،  درخصوص رونمایی از تجهیزات نداجا که در منطقه جنوب انجام شد، گفت: تجهیزاتی بود که درست شده و به بهره‌برداری رسید بر روی ناوهای موشک انداز، ناوشکن‌ها و زیردریایی‌ها نصب می‌شود و در هدایت آتش و کنترل آتش توپخانه، موشک و اژدر مورد بهره‌برداری و استفاده قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه این تجهیزات توان دفاعی و آفندی ایران را بالا می‌برد، افزود: ما مسیرمان این است که تمامی تجهیزات مورد نیاز در نیروی دریایی اعم از شناورهای سطحی و زیرسطحی و یا زیر دریایی و پروازی به دست توانمند جوانان کشورمان تولید کنیم و بکار گیریم.

امیر دریادار سیاری تأکید کرد: تا امروز هم شاهد شکوفایی و موففقیت‌هایی هستیم از ناوشکن‌ جماران بگیرید تا ناوهای موشک‌ انداز و زیردریایی کلاس غدیر و ...

فرمانده نداجا درباره برنامه رزمایش ولایت 93 اظهار کرد: منطقه رزمایش شمال اقیانوس هند تا مدار 10 درجه است و قطعاً وقتی رزمایش انجام می‌گیرد اعلامیه صادر می‌شود و همه باید از منطقه رزمایش دور باشند.

وی تصریح کرد: نیروی دریایی آمادگی دارد که در اقیانس اطلس حضور پیدا کند که دو مسیر پیش‌بینی شده است یکی از طریق دریای سرخ، کانال سوئز، دریای مدیترانه، جبل الطارق و اقیانوس اطلس و یا اینکه آفریقا را دور بزنیم و از جنوب وارد اقیانوس اطلس شویم.

امیر دریادار سیاری یادآور شد: مطابق با قوانین و مقرارت بین‌المللی ما حق حضور در آب‌های آزاد دنیا را داریم و از این حق استفاده می‌کنیم و این کار را انجام می‌دهیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: