کد خبر: 2830533
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۲
تولیت آستان حسینی در دیدار با هیئتی از سازمان ملل:
گروه بین‌الملل: تولیت آستان مقدس حسینی در دیدار با هیئتی از سازمان بین‌المللی مهاجرت وابسته به سازمان ملل متحد تأکید کرد: مکتب امام حسین(ع) یاری مظلومان و ستمدیدگان را به ما آموخته است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان مقدس حسینی، این دیدار روز یکشنبه، ۱۹ بهمن‌ماه، در کربلای معلی انجام شد و «توماس ویف»، مدیر سازمان بین‌المللی مهاجرت ریاست این هیئت خارجی را برعهده داشت.
در این دیدار، وضعیت آوارگان عراقی که به شهر مقدس کربلا پناه آورده‌اند، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
«شیخ عبدالمهدی الکربلائی»، تولیت آستان مقدس حسینی در این دیدار تصریح کرد: ما از امام حسین(ع)  یادگرفته‌ایم که مظلومان را در هر منطقه و نقطه‌ای از جهان که باشند، یاری کنیم.
وی افزود: کربلا پذیرای آوارگان از شهرهای مختلف عراق از جمله موصل، فلوجه و دیاله بوده است و نیز آمادگی خود را برای استقبال از مظلومان سراسر جهان اعلام می‌کنیم و ما اکنون شعار انسان‌دوستانه امام حسین(ع) را به‌صورت عملی محقق می‌کنیم.
وی در ادامه از «توماس ویف»، جهت حضور در مراسم اربعین امام حسین(ع) و مشاهده ارائه خدمات به بیش از 15 میلیون زائر حسینی از سوی عراقی‌های دعوت به‌عمل آورد.
توماس ویف نیز هدف از سفر خود به کربلا و نجف را بررسی اوضاع آوارگان و تشکر و قدردانی از مرجعیت دینی نجف اشرف و دولت محلی کربلا به‌خاطر استقبال از آوارگان مناطق مختلف عراق اعلام کرد و گفت: استقبال گرم ساکنان نجف و کربلا از آوارگان مناطق مختلف عراق نشانه‌ همبستگی ملی مردم عراق است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: