کد خبر: 2940422
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۲
معاون پرورشی اداره‌کل آموزش و پرورش زنجان:
گروه فضای مجازی: در حال حاضر نیاز اساسی دانش‎آموزان، شناخت آسیب‎های فضای مجازی است؛ لذا باید کوشید تا با ارائه آموزش‎های مناسب، نوجوانان و دانش‎آموزان را از این آسیب‏ها مطلع کرده و شیوه صحیح استفاده از این ابزار روز را تبیین کنیم.

نبی‎الله رضایی، معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‎المللی قرآن(ایکنا) از زنجان، گفت: یکی از عوامل مهم در اجتماعی شدن دانش‎آموزان حضور در گروه‎ها و تشکل‎های مختلف دانش‎آموزی است تا با حضور در این گروه‎ها شیوه‎های مناسب برقراری ارتباط و فعالیت در جامعه را بیاموزند.
وی با بیان این‌که سازمان دانش‎آموزی یکی از بازوهای پرتوان آموزش و پرورش محسوب می‌شود، ابراز کرد: این سازمان می‌تواند یکی از نهادهای مهم در روند تربیت صحیح دانش‎آموزان باشد و تاکنون همراهی مطلوبی با آموزش و پرورش داشته و آموزش و پرورش نیز می‎کوشد تا با حمایت این نهاد در راستای توانمندسازی دانش‎آموزان گام بردارد.
معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان تأکید کرد: هر اندازه حضور تشکل‎های دانش‎آموزی در مدارس پررنگ‌تر باشد به همان اندازه در راستای اجتماعی کردن و تربیت صحیح دانش‎آموزان گام‎های مطلوبی برداشته‎ایم.
رضایی اظهار کرد: تشکل‎های مختلفی از جمله هلال احمر، فرزانگان، پیشتازان، اتحادیه‎های انجمن‎های اسلامی و بسیج دانش‎آموزی در حزوه فعالیت‌های دانش‎آموزی فعال هستند که دانش‎‌آموزان با فعالیت در این تشکل‌ها می‎توانند با توجه به علاقه‌مندی خود اهداف متناسب با آن تشکل را پی‌گیری کنند.

لزوم انتقال ارزش‌ها از طریق آموزش‌های مستقیم و غیرمستقیم به دانش‌آموزان
وی عنوان کرد: در حال حاضر فضای مجازی و اطلاعات اجتماعی موجود هر روز گسترده‎تر شده و در حال تغییر است لذا سازمان دانش‎آموزی همه ساله نیازمندی دانش‎آموزان را سنجیده و براساس نیاز آنان در راستای توانمندسازی مربیان اقدام می‌کند.
این مقام مسئول تصریح کرد: نقشه راه، مبتنی بر سند تحول بنیادین و چشم‎انداز برنامه پنجم توسعه تهیه و تدوین شده و برنامه‎های آموزشی متنوعی در آن جای داده شده است و در یک سال باقیمانده نیز می‎کوشیم این برنامه‎ها به شیوه صحیح پیاده‎سازی شود.
معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان خاطرنشان کرد: در راستای انتقال ارزش‎ها به دانش‎آموزان از جمله ارزش‎های انقلاب اسلامی و نیز ارزش‎های مقدس اسلام و آموزه‌های قرآن کریم برنامه‎ها باید با توجه به سن دانش‎آموزان به صورت مستقیم و غیرمستقیم ارائه شود.
رضایی در پایان یادآور شد: در حال حاضر نیاز اساسی دانش‎آموزان، شناخت آسیب‎های فضای مجازی است لذا باید کوشید تا با ارائه آموزش‎های مناسب، نوجوانان و دانش‎آموزان را از این آسیب‏ها مطلع کرده و شیوه صحیح استفاده از این ابزار روز را تبیین کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: