کد خبر: 3001208
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۵
محسن افشانی:
گروه جهاد و حماسه: یک بازیگر سینما و تلویزیون گفت: جنگ امروز جنگ رسانه‌ای است و دشمن تک تک خانواده‌های ما را نشانه گرفته است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، به نقل از ستاد مرکزی راهیان نور، محسن افشانی، بازیگر سینما و تلویزیون ضمن حضور در مناطق عملیاتی راهیان نور اظهار کرد: برای ساخت مستندی از حماسه راهیان نور جهت نمایش در ایام تعطیلات نوروز سال ۹۴ برای شبکه تهران به مناطق عملیاتی جنوب آمده‌ام و شروع کار گروه ما از یادمان معراج شهدای اهواز است.
وی افزود: حرکت راهیان نور، حرکت بسیار خوبی است. مثلاً برای من که کنجکاو هستم و دلم می‌خواست بدانم این فضا چیست و در آن چه گذشته و همین که در مناطق حضور پیدا می‌کنیم و راوی تعریف می‌کند که در این مناطق چه اتفاقاتی افتاده برایمان جذاب است.
افشانی، یادمان‌های دفاع مقدس را تداعی کننده‌ خوبی برای نسل جوان امروز دانست و گفت: تا جوانان در این مناطق حضور پیدا نکنند نمی‌توانند آن دوران را بشناسند. اگر در یک دوره‌ای جنگ ما در مقابل توپ و تانک بود، امروز شکل جنگ عوض شده است. جنگ امروز جنگ رسانه‌ای است و دشمن تک تک خانواده‌های ما را نشانه گرفته و با توجه به این سریال‌های خارجی و شبکه‌های اجتماعی که مردم را درگیر آنها کرده‌اند، راحت می‌توانند با انتشار یک خبر ذهن آنها را عوض کنند.
وی اظهار کرد: جوان ایرانی که پهباد آمریکایی را نشاند، خودش یکی از افسران امروز این جنگ است یا کسانی که دارند در حوزه هسته‌ای کار می‌کنند و حتی همکاران من در حوزه سینما هر کدام به نوبه‌ای در این جنگ و جبهه فرهنگی جزء افسران هستند.
افشانی حوزه سینمای کشور را حوزه گسترده‌ای دانست و عنوان کرد: در سینمای کشور فیلم‌های فاخری برای دفاع مقدس ساخته شد، ولی هنوز برای این کار می‌توان فیلم‌ها و سریال‌های خوبی ساخت که لازمه‌ آن حضور در این مناطق و دیدن واقعیت‌هاست.
وی در پایان به شعار سال حماسه‌ فرهنگی راهیان نور اشاره کرد و گفت: اگر شعار است پس در آن حد می‌ماند، اما اگر آن را به عنوان یک آرمان و هدف در نظر بگیریم، آن موقع شعارمان معنا‌دار خواهد بود و قطعاً امروز «ما می‌توانیم» موجب سربلندی ایران اسلامی شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: