کد خبر: 3350363
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۱
گروه بین‌الملل: حداقل ۴ میلیون نفر در نتیجه جنگ‌های مدرن غربی علیه خاورمیانه جان باخته‌اند و از آنجایی که اکثر کشته‌شدگان مسلمان هستند، آیا منصفانه نیست که آمریکا و هم‌پیمانانش را به نسل‌کشی متهم کرد؟

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «Global Research»، شاید هرگز نتوان فهمید که دقیقاً چند نفر در نتیجه جنگ‌های مدرن غربی علیه خاورمیانه تاکنون کشته شده‌اند اما می‌توان گفت که حداقل ۴ میلیون نفر جان باخته‌اند و از آنجایی که اکثر کشته‌شدگان مسلمان هستند، آیا منصفانه نیست که ایالات متحده و هم‌پیمانانش را به نسل‌کشی متهم کرد؟

رویترز، 18 فروردین 92، در گزارشی روستاییان افغان را نشان داد که کنار جنازه‌های کودکانشان که در نتیجه حملات هوایی ناتو در ولایت « کُنَر» افغانستان کشته شدند، نشسته بودند.

سازمان «پزشکان برای مسئولیت اجتماعی» که یک سازمان حامی حق زندگی انسان‌ها در برابر خطرات هسته‌ای، تغییرات آب‌وهوایی و سموم محیطی است، اعلام کرد که در جنگ عراق احتمالاً حدود 2 میلیون نفر کشته شده‌اند. این در حالی است که تعداد کل کشته‌شدگان در جنگ‌های خاورمیانه بسیار بیشتر از این است و در این جنگ‌ها شمار زیادی کودک نیز کشته شده‌اند.
معنای نسل‌کشی
واژه «نسل‌کشی» تا سال 1943 وجود نداشت و توسط یک وکیل یهودی لهستانی مطرح شد و در سال 1946 در نگارش قوانین بین‌المللی مورد استفاده قرار گرفت.

براساس این قوانین، نسل‌کشی نه تنها کشتار مردم بلکه طیف وسیعی از فعالیت‌هایی است که منجر به محرومیت انسان‌ها از منابع و تأمین نیازهای اولیه زندگی می‌شود.

با در نظر گرفتن این تعریف، نسل‌کشی عظیمی در سال‌های اخیر علیه مسلمانان در خاورمیانه رخ داده و همچنان نیز ادامه دارد.

عاملان این نسل‌کشی دیگر مانند هیتلر نیستند که به روشنی سیاست‌های خود را برملا کنند، اما این تمایل به روشنی در سخنان و دستورات آنان مشخص است. این نسل‌کشی به صورت هماهنگ از سوی عاملان با عناوین جدیدی به اجرا در می‌آید.

در جنگ‌های عراق و افغانستان، آمریکا نه‌تنها میلیون‌ها نفر را کشت بلکه به صورت سیستماتیک زیرساخت‌های مورد نیاز بخش سلامت و اقتصاد این کشورها را نیز فلج کرد. علاوه بر آن با کشتار مستقیم و غیرمستقیم در منطقه خاورمیانه و بی‌ثبات کردن این منطقه از طریق حمایت از جنایتکاران داعش در عراق و سوریه، ابعاد گسترده‌تری از نسل‌کشی را پیاده کرد.

با استفاده از حادثه یازده سپتامبر پروژه جهانی «جنگ علیه ترور» را که یک سیکل نامتنهاهی از بی‌ثباتی و جنگ در خاورمیانه بود به راه انداختند.

گرچه اکثریت قربانیان این جنگ‌ها و قربانیان داعش مسلمانان هستند، شرایط به گونه‌ای نشان داده می‌شود که گاهی عامه مردم کشورهای ناتو و آمریکا نیز حتی به صراحت از لزوم نسل‌کشی مسلمانان می‌گویند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: