کد خبر: 3362861
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۷
گروه فضای مجازی: نخستین نشست فعالان رسانه‌های اجتماعی استان خراسان رضوی با هدف ایجاد هم افزایی فعالان فضای مجازی استان برای تاثیرگذاری بیشتر بر روی مخاطبان در محل مجتمع فرهنگ دیجیتال استان خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، به نقل از روابط عمومی مجتمع فرهنگی دیجیتال استان خراسان رضوی، نخستین نشست فعالان رسانه‌های اجتماعی استان خراسان رضوی با هدف ایجاد هم افزایی فعالان فضای مجازی استان برای تأثیرگذاری بیشتر بر روی مخاطبان در محل مجتمع فرهنگ دیجیتال استان خراسان رضوی برگزار شد.

با حضور مدیران صفحات فعال در شبکه اینستاگرام برگزار شد و مدیران صفحات اینستاگرام که بیش از 2000 فالور داشته و محتوای بومی و استانی تهیه و منتشر می‌کنند به معرفی صفحات خود پرداختند.

عباسعلی بادیانی، سخنگوی شورای اسلامی شهرستان مشهد و مدیر صفحه شخصی، ابراهیم طوسی دارنده صفحات توسی آنلاین، ایمان امینی مدیر صفحات مشهد برند و مشهد نما و مشهد آنلاین، نوید سپیدنام گرداننده صفحات مستر تبلیغ، حامد سرادار مدیر صفحه چهارباغ، مجید داوودی مدیر صفحه موسسه خیریه نورالرضا و برخی دیگر از فعالانی این شبکه اجتماعی در جلسه به بیان تجربیات خود از حضور در اینستاگرام پرداختند.

بر اساس این گزارش، روش‌های جذب فالور، ارتباط گیری با مخاطب و تولید محتوای دیجیتال و چگونگی ارتباط مستمر برای فعالیت‌های مشترک از مهم‌ترین مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

در بخشی از این نشست، محمدرضا اسماعیل‌زاده، مدیر مجتمع فرهنگی دیجیتال استان خراسان رضوی در سخنانی با اشاره به تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر اذهان عمومی گفت: قطعا هر صفحه به تنهایی نخواهد توانست در ایجاد یک هنجار اجتماعی موفق عمل کند ولی با ایجاد اهداف مشترک و تشکیل و حمایت از یک کمپین بزرگ توسط همه فعالان این شبکه‌ها، می‌توانیم تاثیرات زیاد و مثبتی را بر افکار عمومی گذاشت.

اسماعیل‌زاده بیان کرد: معتقدم تاثیر شبکه‌های اجتماعی در شرایط امروز کشور ما به مراتب از رسانه‌های مکتوب مانند روزنامه‌ها بیشتر بوده و از طریق رسانه‌های اجتماعی می‌توان اثرگذاری بیشتری را بر مخاطب گذاشت.

وی با بیان اینکه یکی از زمینه‌هایی که می‌تواند با همکاری و تعامل همه فعالان نتیجه‌بخش باشد کسب درآمد و تجارت با استفاده از ظرفیت‌های موجود در این فضا است، با مروری بر برخی فعالیت‌های این مجتمع در سه ماه گذشته، از شروع فعالیت کارگاه‌های آموزشی و برنامه‌ریزی برای برگزاری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در آینده نزدیک خبر داد.

وی تاکید کرد: امیدواریم خروجی این جلسه به تشکیل شورای برنامه‌ریزی برای فعالان شبکه‌های مجازی استان منجر شود تا بتوان با هم‌افزایی و تعامل، کارهای بزرگ و تاثیرگذاری را سازماندهی و اجرا کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: