کد خبر: 3468544
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۹
حافظ کل قرآن کریم:
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد: زهره سادات موسوی، حافظ کل قرآن گفت: خانواده مهم‌ترین نقش را در تحقق منویات مقام معظم رهبری در تربیت 10 میلیون نفر حافظ قرآن کریم دارد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، زهره‌سادات موسوی، حافظ کل قرآن که با حضور در طرح 6 ساله حفظ قرآن کریم مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان، کل قرآن را حفظ کرده و در مراسم تجلیل از بانوان حافظ کل قرآن در دی‌ماه 94 مورد تکریم قرار گرفت، گفت: خانواده مهم‌ترین نقش را در تحقق منویات مقام معظم رهبری در تربیت 10 میلیون نفر حافظ قرآن‌ کریم دارد. 
وی که متولد سال 64 بوده و تحصیلات دیپلم دارد در ادامه افزود: اگر خانواده‌های مذهبی و اصیل ایرانی داشته باشیم، هیچ فرهنگ سوئی نمی‌تواند به آن رخنه کند.
این حافظ کل قرآن کریم ادامه داد: بعد از خانواده، رسانه ملی و مؤسسات قرآنی مهم‌ترین نقش را در ترویج معارف قرآن و اهل بیت(ع) دارند.
موسوی آشنا شدن بیشتر با قرآن کریم و پی بردن به معانی آن را انگیزه و هدف اصلی خود از ورود به حفظ قرآن دانست و افزود: ورود به وادی قرآن در رفتار و اخلاق و روش زندگی من تأثیر مثبتی گذاشته و باعث شده که از انجام خیلی کارهای بیهوده دوری کنم.
وی در پاسخ به این سؤال که به‌عنوان یک حافظ قرآن چه نقشی را می‌توانید در خانواده، جمع دوستان و به تبع آن در جامعه ایفا کنید، گفت: اینکه بتوانم در خانواده از فرهنگ و آموزه‌های قرآن برای تربیت فرزندانم استفاده کنم و در جمع دوستان به آموزه‌های قرآنی تشویق و اینکه در جامعه بتوانم فرد مثبتی باشم. 
این حافظ کل قرآن در ادامه به نقش مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان به‌عنوان یک مجموعه مردم نهاد قرآنی در تربیت دینی خود اشاره و تصریح کرد: تأسیس مؤسسه و پذیرش قرآن‌آموز، باعث نظم در تحصیل و آموزش می‌شود و در واقع باعث رغبت بیشتری برای یادگیری و آموزش مسائل دینی می‌شود.
موسوی که حفظ قرآن را با حضور در طرح 6 ساله حفظ قرآن‌ کریم مؤسسه امیرالمؤمنین‌(ع) کاشان و با مربیگری زینب رجبی‌فرد و مرضیه همایونی به سرانجام رسانده است، افزود: مهم‌ترین دغدغه‌ام پس از حفظ قرآن، ان‌شاءالله عمل به تعالیم قرآن است.
وی همسرش را به‌عنوان مهمترین مشوق خود در این راه معرفی کرده و در پایان گفت: با این فراز از قرآن کریم انس بیشتری دارم که خداوند متعال در آیه 19 سوره غافر می‌فرماید: «يَعْلَمُ خَائِنَةَ الْأَعْيُنِ وَمَا تُخْفِي الصُّدُورُ» به این معنا که «خدا نگاه‌هاى دزدانه و آنچه را كه دل‌ها نهان می‌دارند، می‌داند.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: