کد خبر: 3469547
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۳
در گردهمایی رؤسای دانشکده‌های علوم و معارف؛
گروه دانشگاه: در جلسه مشترک رؤسای دانشکده های علوم قرآنی سراسر کشور با رئیس و معاونین سازمان مرکزی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در قم، رئیس جدید دانشکده علوم قرآنی خرم آباد معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ، جلسه مشترک رؤسای دانشکده های علوم قرآنی سراسر کشور با رئیس و معاونین سازمان مرکزی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در قم برگزار شد.

آیت‌الله احمد عابدی رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در این جلسه، ضمن عرض تسلیت به مناسبت وفات حضرت معصومه(س) اظهار کرد : حضرت معصومه(س) در طول 17 روزی که گام های مبارکشان را به شهر قم نهادند و این شهر را به عنوان خانه خویش انتخاب کردند ، رحمت و برکت الهی را به این شهر عطا نمودند. به همین خاطر مردم قم آنقدر برای این حضرت احترام قائلند که به جرأت می توان گفت اشعاری که مراجع و علما در وصف ایشان سرودند برای هیچکدام از اهل بیت سروده نشده است.

وی همچنین بیان کرد : در اطراف ضریح حضرت نیز هیچ مردی دفن نشده است و تنها زنان سیده می توانستند در آنجا دفن شوند که این نیز نمونه دیگری از ادای احترام و ابراز علاقه مردم این شهر به حضرت فاطمه معصومه (س) بود.

رییس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در ادامه سخنان خود با عرض قدردانی از زحمات مسئولین در دانشکده ها ، از آنان خواست تا با صبر و شکیبایی ، مشکلات را از پیش رو بردارند.

وی اظهار کرد : یکی از سخت ترین کارها ، پذیرش مسئولیت اداره یک نهاد آن هم در این شرایط بحرانی مالی که در کل کشور حاکم شده است ، میباشد. متاسفانه مشکل اقتصادی مدتی است که گریبان گیر دولت شده است و قطعا تبعات این مشکل بر تمامی نهاد های دولتی علی الخصوص دانشگاه ها تأثیر می گذارد.

آیت الله عابدی همچنین افزود : روزی یکی از سرداران دوران جنگ نزد امام (ره) آمد و به امام گفت که قصد استعفا دارد چراکه از این وضعیت نابسامان و جنگ خسته شده است. امام به وی فرمود :« در ایران هیچکس از من خسته تر نیست. یک سرباز آماده میشود تا در دوران سختی کار و فعالیت خود را آغاز کند نه اینکه در زمان راحتی باشد و در زمان سختی بخواهد استعفا بدهد و برود».

وی بیان کرد : امروز با وجود مشکلات اقتصادی جامعه باید پیرو سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی باشیم . ملت ایران همیشه از پس امتحانات بزرگ الهی برآمدند و این بار نیز اگر پیرو رهبری و نظام باشند قطعا به زودی این مشکلات را نیز پشت سر خواهند گذاشت.

این استاد حوزه و دانشگاه همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به بررسی مشکلات و موانع موجود در دانشکده ها پرداخت .

وی در پایان حجت‌الاسلام بچاری را به عنوان رئیس جدید دانشکده علوم قرآنی خرم آباد معرفی نمود.

در ادامه این جلسه معاونین دانشگاه هریک به ارائه گزارشی در موضوعات مالی ، آموزشی و پژوهشی ، دانشجویی و همچنین فرهنگی و قرآن و عترت ، پرداختند و همچنین رؤسای دانشکده های علوم قرآنی نیز هریک به نوبه خود گزارشی را از فعالیت های دانشکده و همچنین مشکلات و موانع احتمالی ارائه کردند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: