کد خبر: 3473574
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۴
مجیدی در گفت‌و‌گو با راشاتودی:
گروه بین‌الملل: تلاش کردم با ساخت فیلم محمد رسول‌الله(ص)، پنجره‌ای از اسلام واقعی را برای جهان غرب باز کنم؛ پنجره‌ای که بتواند قطره‌ای از دریای «رحمة‌للعالمین‌» بودن پیامبر اسلام‌(ص) و ماهیت رحمانی دین اسلام را به جهان نشان دهد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به همت رایزنی فرهنگی ایران در روسيه، به مناسبت سی‌وهفتمین سالگرد پیروز انقلاب اسلامی، فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» دیروز شنبه، 17 بهمن‌ماه در سالن سینمایی اکتیابر، برای اهالی سینما، فرهیختگان و هنردوستان روسیه و ایرانیان مقیم به نمایش گذاشته شد.

تلاش کردم با ساخت «محمد رسول‌الله» پنجره‌ای از اسلام واقعی را به روی غرب بگشایم
 
مجید مجیدی، در نشست خبری فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» که با هماهنگی رایزنی فرهنگی ايران در خبرگزاری «راشا تودی» روسيه برگزار شد، گفت: تروریست‌ها و جریان‌های افراطی، نام اسلام را به سرقت برده‌اند.
 
مجیدی در بخش ديگری از اين نشست خبری، دغدغه اصلی ساخت فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» را مقابله با تصویر نادرست ارائه‌شده از اسلام در دنیا دانست و با اشاره به رشد جریان‌های تروریستی و افراطی در جهان اسلام و گسترش جریان اسلام‌هراسی در غرب، ضرورت و اهمیت ساخت و نمایش این فیلم در زمان حاضر را مورد تأکید قرار داد.
 
وی اظهار كرد: تلاش کردم با ساخت اين فیلم، پنجره‌ای از اسلام واقعی را برای جهان غرب باز کنم، پنجره‌ای که بتواند قطره‌ای از دریای «رحمة‌للعالمین‌» بودن پیامبر اسلام‌(ص) و ماهیت رحمانی دین اسلام را به جهان نشان دهد.

کارگردان فیلم محمد رسول‌الله(ص) هدف دیگر خود از ساخت این فیلم را تقویت وحدت و اخوت میان مسلمانان جهان اعلام کرد و این فیلم را عاملی برای وفاق در جهان اسلام دانست و اعلام کرد: در مراحل تحقیقات که نزدیک به سه سال به طول انجامید، هم به منابع معتبر اهل سنت و هم به منابع معتبر شیعه مراجعه کردیم و با علمای اهل سنت و شیعه گفت‌وگو و از مشاوره هر دو گروه استفاده کردیم.
 
وی افزود: برای ساخت بخش اول از سه‌گانه فیلم پیامبر، مقطع پیش از اسلام و دوران کودکی زندگی رسول گرامی اسلام(ص) را انتخاب کردیم که کمتر چالش برانگیز و مورد اختلاف باشد، همچنین در هیچ جای فیلم هم تصویری از چهره پیامبر(ص) ارائه نشده است.
 
وی ضمن اظهار تعجب از داوری و قضاوت نامناسب و زودهنگام برخی علما در عربستان سعودی و دانشگاه الازهر مصر درباره فیلم بدون دیدن آن، اظهار كرد: ما بارها اعلام آمادگی کرده‌ایم که حاضریم فیلم را به صورت اختصاصی برای آن‌ها به نمایش بگذاریم تا به صورت واقع‌بینانه نسبت به آن داوری و قضاوت کنند.
 
مجيدی در این نشست خبری که با حضور خبرنگاران مختلف از خبرگزاری‌های روسیه، راشا تودي، اسپوتنیک و شبکه‌های تلویزیونی قفقاز، المیادین، ترکیه، ارمنستان و سایر خبرگزاری‌های دیگر برگزار شد، همچنين گفت: ساخت این فیلم 7 سال به طول انجامید و برای آن شهرک سینمایی پیامبر که شهرهای مکه و مدینه قدیم را در بر می‌گیرد، به گونه‌ای ساخته شد که حداقل تا 30 سال دیگر برای ساخت فیلم‌های تاریخی اسلامی قابل استفاده باشد.
 
مجیدی در این نشست خبری با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی و بین‌المللی روسیه، وجود اقوام و ادیان مختلف، و همچنين چالش‌های افراطی‌گری و تصاویر نادرست از اسلام که روسيه با آن مواجه است، اظهار امیدواری کرد كه مردم روسیه اعم از مسلمان و غیرمسلمان، بتوانند به‌زودی این فیلم را تماشا کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: