کد خبر: 3473578
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۷
حجت‌الاسلام حشمتی بیان کرد:
گروه فعالیت‌های قرآنی: معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد اظهار کرد: هرچند که معرفی بانوان موفق قرآنی بسیار اهمیت دارد، اما حفظ تشکل بانوان قرآن‌پژوه مهم‌تر است.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی، معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) با اشاره به چهاردهمین همایش بین‌المللی بانوان قرآن‌پژوه اظهار کرد: همایش بین‌المللی بانوان قرآن‌پژوه که 14 سال سابقه برگزاری دارد طی سال‌های گذشته دستاوردهای زیادی در جهت معرفی و تجلیل از بانوان قرآنی در رشته‌های مختلف داشته و موجب شده تا فعالیت‌های قرآنی بانوان بیش از گذشته دیده شود.
وی افزود: هرچند که معرفی بانوان موفق در رشته‌های قرآنی مختلف اهمیت دارد، اما مهم‌تر از معرفی بانوان، حفظ این تشکل است؛ 14 دوره برگزاری این همایش در واقع به این همایش هویت داده است و باید چنین تشکلی حفظ شود و ارتباطات بانوان قرآن‌پژوه از طریق این تشکل هرچه گسترده‌تر باشد.
حشمتی یادآور شد: پیش از برگزاری همایش بانوان قرآن‌پژوه اینطور تصور نمی‌شد که بانوان در حوزه‌های قرآنی حرفی برای گفتن داشته باشند، اما زمانی که این همایش برگزار شد و هر سال تعداد زیادی از بانوان موفق قرآنی را معرفی و تجلیل کرد بر همگان روشن شد که بانوان نیز در رشته‌های مختلف قرآنی حرفی برای گفتن دارند و موفقیت‌های خوبی در این سال‌ها به دست آورده‌اند.
معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد در این بخش از سخنان خود به «قرآن و امام رضا(ع)» که محور چهاردهمین دوره همایش بانوان قرآن‌پژوه انتخاب شده است، اشاره کرد و گفت: به نظر بنده مسلمانان دنیا خیلی نمی‌دانند که امامان ما چه رابطه‌ای با قرآن داشته‌اند در حالی که ما معتقدیم امامان ما مفسرین قرآن هستند که این موضوع برای مسلمانان جهان ابهام دارد و باید با برجسته کردن چنین موضوعاتی این ابهامات را از بین ببریم.
وی ادامه داد: می‌توانیم سخنانان امامان معصوم در رابطه با قرآن را استخراج و از طریق این همایش‌ها عرضه کنیم تا مسلمانان جهان نیز پی به ارتباط امامان ما با قرآن ببرند؛ به‌عنوان مثال امام حسین(ع) زمانی که در روز عاشورا با مردم صحبت می‌کند نیمی از بیانات ایشان درباره قرآن است که این زوایای شخصیتی ایشان و امامان دیگر باید برای مسلمانان جهان بازگو شود.
حشمتی در ادامه عنوان کرد: اینکه همایش بین‌المللی بانوان قرآن‌پژوه هرساله به صورت موضوعی برگزار شده و یک سال با محوریت سوره یاسین، یک سال با محوریت قرآن و امام زمان(عج) و یک سال با محوریت «قرآن و امام رضا(ع)» برگزار می‌شود خیلی خوب است و موجب می‌شود حتی کارهای هنری خوبی نیز با این موضوعات تولید و خلق شود.
وی یادآور شد: مطالب مرتبط با امام رضا(ع) و ارتباط ایشان با قرآن فراوان است و البته دیدگاه‌ها و تفسیر ایشان از آیات قرآن شنیدنی است و همایش بانوان قرآن‌پژوه با انتخاب این موضوع کار مهمی را آغاز کرده است که امیدواریم آثار و برکات خوبی داشته باشد و این دوره همراه با دستاوردهای خوب باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: