کد خبر: 3478662
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۱
گروه بین‌الملل: مرکز اسلامی در کالج راکلند دانشگاه نیویورک با هدف گسترش روابط مثبت و مقابله با تصورات غلط منفی افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «Lohud»، یکی از راهروهای کالج راکلند دانشگاه نیویورک اتاق کوچکی دارد که معنای بزرگی برای دانشجویان فعال در گسترش احترام به ادیان و فرهنگ‌های مختلف دارد؛ این اتاق که «مرکز زندگی مسلمانان» نام دارد به روی دانشجویان همه ادیان و پیشینه‌های فرهنگی باز است.

انگلیسی/ افتتاح مرکز اسلامی در کالج راکلند دانشگاه نیویورک

«صدرا اعجاز» که عامل اصلی تلاش برای راه‌اندازی این مرکز در کنار انجمن تازه‌تأسیس دانشجویان مسلمان است، می‌گوید: ما می‌خواهیم به مردم آموزش دهیم و آن‌ها را گردهم آوریم.

کلیف وود، رئیس کالج راکلند گفت: مرکز زندگی مسلمانان منعکس‌کننده اهداف این کالج برای ترویج تسامح از طریق آموزش است. ما نیاز داریم که در کنار هم با آرامش زندگی کنیم.

تأسیس مرکز زندگی مسلمانان همچنین نشان‌دهنده پیشرفت کلی جمعیت اسلامی راکلند است.

عظیم فاروقی، عضو هیئت امنای مرکز اسلامی راکلند می‌گوید: بیست سال پیش که این مرکز تأسیس شد، حدود 200 عضو داشت که در یک مکان اجاره‌ای نمازهای جماعت را برپا می‌کردند. اکنون حدود 2 هزار نفر در نمازهای مسجد مرکز اسلامی حضور می‌یابند.

او ادامه داد: این مرکز در حال تلاش برای گسترش روابط مثبت و مقابله با تصورات غلط منفی است. در این راستا هفته آینده 50 نفر از جوانان مرکز یهودی «اورنج تاون» از این مکان بازدید خواهند کرد.

اعجاز نیز ابراز امیدواری کرد که مرکز زندگی مسلمانان کالج راکلند که با تصاویری از نمادهای اسلامی تزئین شده و نسخه‌های قرآن کریم به زبان‌های عربی و انگلیسی در قفسه‌های آن چیده شده هم بتواند چنین نقشی را ایفا و تصورات نادرست مردم را اصلاح کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: