کد خبر: 3479512
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۲
همزمان با ایام فاطمیه صورت می‌گیرد؛
گروه هنر: رئیس بسیج هنرمندان خراسان رضوی از اجرای نمایش تاریخی «غیر قابل انکار» با محوریت حضرت حضرت زهرا(س) در مشهد خبر داد.
به گزارش خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا) از خراسان رضوي، سیدجواد کمالی، رئیس بسیج هنرمندان خراسان رضوی، صبح امروز، 10 اسفندماه در نشست خبری که در مشهد برگزار شد، از اجرای نمایش تاریخی «غیر قابل انکار» با محوریت حضرت زهرا(س) در مشهد خبر داد و گفت: این نمایش که با کارگردانی یاسین حجازی و عباس ممیزی و تهیه‌کنندگی موسسه فرهنگی، هنری هفت آسمان اجرا می‌شود، از امشب تا 25 اسفندماه ویژه عموم مردم به نمایش درمی‌آید.
کمالی با اشاره به داستان این نمایش افزود: داستان این نمایش حکایت آدم‌هایی است که به واسطه پول، مقام و ترس از دفاع، به سمت حقیقت کشیده‌ شده‌اند، همچنین به دلیل مشکلاتی که امروزه وجود دارد، تاریخ تکراری جلوه داده می‌شود لذا ما در این نمایش می‌خواهیم با زبان هنر و با ارائه یک طرح جدید، در مقابل جعل‌ حقایق روز قرار گیریم.
وی با اشاره به اجرای نمایش «غیر قابل انکار» در حاشیه شهر مشهد ادامه داد: پیشنهاد ما این بود ه تنها در ایام فاطمیه و یا محرم به اجرای چنین نمایش‌هایی نپردازیم بلکه در اعیاد و میلاد ائمه اطهار(ع) نیز می‌توانیم آن را برای مردم به اجرا درآوریم.
رئیس بسیج هنرمندان خراسان رضوی با اشاره به تبلیغات انجام شده برای این نمایش، ابراز کرد: با هماهنگی های صورت گرفته است تبلیغاتی از طریق سپاه، صداوسیما، روزنامه‌ها و سایت‌ها انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه نمایش «غیر قابل انکار» با استفاده از 30 منبع نگارش یافته است، ابراز کرد: بعد از نمایش منابع در اختیار مردم قرار می‌گیرد؛ لازم به ذکر است که در محتوای ارائه شده به سمت مسائل حساس نرفته‌ایم.
همچنین عباس ممیزی، کارگردان تئاتر «غیر قابل انکار» گفت: موسسه فرهنگی ـ هنری هفت آسمان به عنوان تخصصی‌ترین گروه نمایشی در استان با موضوعات فرهنگ و هم‌نشینی دینی فعالیت می‌کند از همین رو در طول کارهای گذشته تمام تمرکز ما بر روی حوزه فرهنگ و هم‌نشینی دینی بوده است.
وی با بیان اینکه آنچه ما در این مؤسسه دنبال می‌کنیم بیان داستان‌ها و موضوعاتی است که می‌تواند با زندگی امروز به شدت مرتبط باشد، ابراز کرد: ما اصرار داشتیم آنچه که در طول تاریخ از دینمان عنوان نشده را بیان کنیم زیرا یکی از مشکلات دینی پرداختن به قصه‌هایی است که تکرار شده است؛ بنای ما از اول این بود که به دنبال سوژه‌های تازه واتفاقات جدید برویم.
کارگردان تئاتر «غیر قابل انکار»، شعار کارهای قبلی خود و مؤسسه را تکرار شدن تاریخ دانست و ادامه داد: تلاش ما این است تا این تاریخ تکراری را به شکل‌های مختلف و ساختارهای گوناگون و در قالبی مدرن و امروزی به مخاطبان ارائه کنیم.
وی در این خصوص ادامه داد: هدف بعدی که در  این کار دنبال می‌کردیم این بود که بر اساس مستندات علمی و تاریخی، یک سری روشنگری‌های فرهنگی ـ شیعی داشته باشیم از همین رو در این زمینه از 30 منبع تاریخی و روایی استفاده کردیم که در نهایت این منابع را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهیم.
ممیززاده در مورد نحوه اجرای نمایش «غیر قابل انکار» گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در مجموع 18 اجرا صورت می‌گیرد که 15 اجرا در شب از ساعت 20:30 و سه اجرا در صبح از ساعت 10 در تالار نور مشهد انجام می‌شود.
وی در مورد هنرمندان این کار افزود: هنرمندانی که در این حوزه کار می‌کنند، افرادی هستند که از دل فضای بسیج هنرمندان و یک فضای مذهبی آمده‌ و این کار را انتخاب کرد‌ه‌اند؛ البته به این معنا نیست که اجازه ورود به بعضی از دوستان داده نمی‌شود بلکه ما با خیلی از آن‌ها گفتگو می‌کنیم و مشورت می‌گیریم.
کارگردان تئاتر «غیر قابل انکار» در مورد روند کار گفت: سعی کردیم با اجرای این نمایش به فرهنگ‌سازی بپردازیم از همین رو هزینه‌ای که دریافت می‌کنیم، نذر فرهنگی محسوب می‌شود و تمام هزینه‌ها صرف خود پروژه می‌شود.
همچنین محمود تودرواریانی، مدیر تولید تئاتر غیر قابل انکار در مورد زمان اجرای تئاتر افزود: این تئاتر از تاریخ 10 الی 25 اسفندماه در ساعت 20:30 و روزهای 14، 21 و 23 اسفندماه از ساعت 10 الی 12 به نمایش درمی‌آید.
وی در مورد نحوه فروش بلیت گفت: هشت روز اول مخصوص خود هفت آسمان است که 60 درصد تخفیف دارد و بقیه روزها 30 درصد تخفیف گذاشته شده است، علاقه‌مندان برای خرید از بیرون باید مبلغ 20 هزار تومان را بپردازند.
یادآور می‌شود، در پایان این نشست خبری از پوستر همایش فرهنگی، هنری هفت آسمان توسط سیدجواد کمالی، محمود تودربانی، عباس مییزی رونمایی شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: