کد خبر: 3483665
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۹
معاون بین‌الملل حوزه خواستار شد:
گروه حوزه‌های علمیه: معاون بین‌الملل حوزه علمیه بر لزوم تبدیل درس قواعد فقهی به درس رسمی در حوزه تاکید کرد و گفت: طرح پژوهشی مقارنه فقه شیعه با اهل سنت و ادیان دیگر در دستور کار قرار گیرد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن زمانی عصر امروز 25 اسفندماه در مراسم رونمایی از کتاب قواعد الفقهیه در قم گفت: این کتاب ارزشمند که محصول تلاش آیت الله حسینی بوشهری است خوب است تا توسط محققان نقد شود.
وی افزود: ما از آیت الله بوشهری درخواست داریم تا تلاش کنند قواعد فقهی به درسی رسمی در حوزه تبدیل شود.
زمانی تصریح کرد: یکی دیگر از کارهایی که لازم است در ادامه این کار انجام شود بحث فقه مقارن و قواعد فقهی اهل بیت(ع) با فقه اهل سنت و ادیان دیگر است که خوب است در دستور کار قرار گیرد.
همچنین حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی عماد، معاون پژوهش حوزه درسی بودن این کتاب را از ویژگی های بارز این اثر برشمرد و تصریح کرد: تحریر درسی این اثر کمک شایانی به طلاب در فراگیری قواعد فقهی به زبان روز دارد.
وی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم درخواست کرد تا به تعداد مدارس علمیه سراسر کشور این اثر خریداری و در اختیار طلاب قرار گیرد.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حمید پارسانیا نیز با قدردانی از آیت الله بوشهری برای تالیف این اثر گفت: آیت الله بوشهری با وجود اشتغالات فراوان در مدیریت کلان حوزه و فعالیت های سیاسی و فرهنگی نقش علمی خود را نیز به منصه ظهور رساندند.
وی تاکید کرد: این اثر نقش کاربردی و علمی مدیر حوزه علمیه را به خوبی نشان می دهد و جای قدردانی دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: