کد خبر: 3483674
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۲
آیت الله العظمی مکارم شیرازی تأکید کرد:
گروه حوزه‌های علمیه: آیت‎الله العظمی مکارم شیرازی گفت: از جمله ملزوماتی که فعالان حوزوی باید در این صحنه به آن توجه داشته باشند آن است که نباید اجازه دهیم رویکرد ما نسبت به وهابیون، رویکرد انفعالی باشد و به آنها فرصت نفوذ بدهیم.
به گزارش خبرگزاری بین‎المللی قرآن(ایکنا) آیت‎الله العظمی مکارم شیرازی عصر امروز 25 اسفند ماه در مراسم رونمایی از پایگاه اطلاع رسانی موسسه دارالاعلام لمدرسه اهل البیت(ع) در مدرسه امام سجاد(ع) گفت: امروزه وهابیت به مشکل اصلی جهان اسلام مبدل شده است و اگر امروز شاهد ظهور امثال داعش هستیم نیز باید بدانیم که همه آنها فرزند شوم وهابیت هستند.
وی افزود: بسیاری وهابیت را با خوارج مقایسه می کنند در حالی که وهابیت از خوارج بسیار خطرناک تر و پلیدتر و بدتر و جاهل تر هستند زیرا آسیب ها و ویرانی هایی که این گروه به بار آورده‌اند، هیچگاه خوارج انجام ندادند.
وی خاطرنشان کرد: معتقد هستیم که خطر وهابیت برای اسلام بسیار زیاد است زیرا در خطری که آنها برای مسلمین داشته اند می توانیم از ویرانی ها و کشتارها نام ببریم ولی در خطری که برای اسلام داشته اند، می‎توانیم از تلاش آنها برای نابودی اسلام پرده برداریم که همیشه به دنبال همین هدف شوم بوده‎اند.
وی اظهارکرد: دنیای امروز آماده روی آوردن به اسلام است ولی این گروه اجازه چنین کاری را نمی‎دهند و سعی می‎کنند به هر شکل ممکن جلوی روند رو به رشد و فزاینده گرایش به اسلام را بگیرند.
وی با اشاره به هشدار سیاستمدار آمریکایی در خصوص نفوذ عمیق اسلام در جامعه آمریکایی گفت: آنها این مسئله را درک کرده‎اند که تا چه اندازه اسلام در میان مردم جهان ریشه دوانده است و به همین سبب قصد دارند که از نفوذ اسلام در این کشورها جلوگیری کنند.
این مرجع تقلید بیان کرد: از جمله ملزوماتی که فعالان حوزوی باید در این صحنه به آن توجه داشته باشند آن است که نباید اجازه دهیم رویکرد ما نسبت به آنها رویکرد انفعالی باشد و به آنها فرصت نفوذ بدهیم و بعد بخواهیم در مقابل آنها موضع بگیریم بلکه اصلا نباید اجازه ورود این تفکرات را به آنها بدهیم.
وی گفت: باید کاری کنیم که همه مسلمانان و غیر مسلمانان باور کنند که این افراد مسلمان نیستند و خارج از جمعیت مسلمانان هستند؛ به همین خاطر باید کاری کنیم که مسلمانان را با هم تجمیع کنیم و اجازه ندهیم وهابیت در میان صفوف مسلمانان ریشه بدواند.
آیت الله العظمی مکارم شیرازی بیان کرد: حساب وهابیت از اهل سنت جدا است و این مسئله باید در نگاه ما به مسلمانان کاملا مشهود باشد؛ وهابیون گروهی بدعتگذار هستند که ابزار دست مخالفان اسلام هستند و به همین جهت هیچ گاه نباید آنها را با اهل سنت یکی بدانیم.
وی گفت: باید با ایجاد وحدت، از یاری اهل سنت برای کوبیدن این افراد استفاده کنیم؛ کسانی که در این زمینه تخصصی دارند به این مسئله معترف هستند که کتبی که از سوی اهل سنت بر رد وهابیت نوشته شده است بسیار بیشتر از کتبی است که ما در این زمینه نوشته ایم.
این مرجع تقلید با ذکر این مطلب که باید در سه جبهه علیه این گروه مبارزه کنیم اظهارکرد: این سه جبهه شامل جبهه سیاسی، نظامی و فرهنگی است که فعالیت در جبهه فرهنگی از جمله وظایف حوزویان در این زمینه است.
آیت الله العظمی مکارم شیرازی با ذکر این مطلب که آنها به حدی جسور شده اند که بین مردم خط کشی می کنند و خود را بر همه مسلط می پندارند، گفت: آنها باید به این سوال پاسخ دهند که چه کسی به این وهابیون چنین اجازه ای داده است که حس کنند که قیم همه مسلمانان هستند و با همین قیمومیت خیالی ادعای رهبری بر همه جهان اسلام را داشته باشند.
وی تصریح کرد: خوشبختانه آنچه در آتیه آنها می بینیم آن است که سقوط وهابیت نزدیک است زیرا آنها روز به روز در حال ویرانی هستند؛ امروز حتی در آمریکا هم سیاستمدارانی هستند که ریشه همه این خرابکارهای را به درستی تشخیص داده اند و وهابیت و عربستان را دلیل همه این مصیبت‎ها قلمداد کرده‎اند.
گفتنی است در این مراسم مدیر اجرایی این موسسه به تشریح فعالیت‎های علمی و ترویجی این موسسه پرداخت و در نهایت سایت اطلاع رسانی نقد وهابیت با عنوان «الوهابیه» توسط این مرجع تقلید رونمایی شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: