کد خبر: 3483900
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۲
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد: «جشن قرآن» به مناسبت حفظ 14 سوره از سوره‌های کوچک قرآن توسط نونهالان آمادگی و پیش دبستان و دبستان قرآنی جنت از ابتدای سال تحصیلی تا اسفندماه 94 در موسسه امیر المومنین (ع) کاشان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، حجت‌الاسلام حسن‌زاده، مدیر عامل مؤسسه امیرالمؤمنین (ع) کاشان افزود: «جشن قرآن» به مناسبت حفظ 14 سوره از سوره‌های کوچک قرآن توسط نونهالان آمادگی و پیش دبستان و دبستان قرآنی جنت از ابتدای سال تحصیلی تا اسفندماه 94 است که هدف از برگزاری این جشن، نهادینه کردن ارزش حفظ قرآن برای نونهالان است.

وی افزود: سوره‌های حمد، توحید، فلق، ناس، نصر، عصر، فیل، تین، قدر، کافرون، ماعون، مسد، قریش و کوثر، 14 سوره‌ای هستند که توسط مربیان به نونهالان آموزش داده شده است.
حجت‌الاسلام حسن‌زاده تصریح کرد: منبع آموزشی حفظ سوره‌ها، تابلوهای تصویری از مهدی فاضلی است که در این طرح، حفظ سوره‌ها همراه با بیان داستان سوره، آموزش مفاهیم سوره و شعر مرتبط با سوره بوده است.
مدیرعامل مؤسسه امیرالمومنین (ع) کاشان گفت: در این مراسم نونهالان در حالی که نماد سوره‌ها را به صورت تاجی بر سر نهاده یا چون گردن‌آویزی از گل به همراه داشتند، سوره‌ها را به صورت گروهی تلاوت می‌کردند و شعر آن را نیز دسته‌جمعی می‌خواندند که همراه با نهج‌البلاغه‌خوانی، برگزاری مسابقه، اجرای نمایش و دریافت هدیه و پذیرایی بود.
حجت‌الاسلام حسن‌زاده درخصوص فعالیت‌های در نظر گرفته شده جهت این مدارس گفت: آموزش مهارت‌های دبستان و پیش دبستانی از قبیل مفاهیم علوم و مفاهیم ریاضی، کار دستی، خلاقیت و استعدادیابی، آموزش شعر و سرود همراه با بازی، آموزش بهداشت فردی و اجتماعی، آموزش و حفظ سوره‌هایی از قرآن به زبان انگلیسی، آموزش احادیث نهج البلاغه همراه با قصه‌گویی، آموزش روخوانی قرآن‌ کریم، آموزش قصه‌های قرآن و برگزاری برنامه به مناسبت‌های مختلف از قبیل اعیاد و برگزاری جشن‌های ملی و مذهبی و برگزاری جلسات مشاوره ویژه والدین از جمله مهمترین این موارد است.
وی با تاکید بر استفاده از مربیان مجرب و آموزش دیده در حوزه کودک در مدارس قرآنی این مؤسسه اظهار کرد: تاکنون 3 دوره کشوری مقدماتی و تکمیلی تربیت مربی قرآنی کودک با تدریس مهدی فاضلی از اساتید برتر کشوری و با اعطای مدرک معتبر از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط این مؤسسه برگزار شده است.
گفتنی است، آمادگی و دبستان غیردولتی جنّت با مجوز رسمی از اداره کل آموزش و پرورش در 3 شعبه مجزّا و با حضور بیش از 200 نونهال و در قالب 14 کلاس، از مهرماه 94 کار خود را آغاز و تا پایان اردیبهشت ماه 95 در مدت 8 ماه به فعالیت خواهد پرداخت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: