کد خبر: 3489157
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۷
امام جمعه شفت:
گروه اجتماعی: حجت‌الاسلام هاشمی با بیان اینکه اعتكاف يک عبادت نيست، بلكه مجموعه‌ای از بهترين عبادت‌ها محسوب می‌شود، ‌گفت: ورود به عرصه جهاد اكبر و مبارزه با نفس است.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی، امام جمعه شفت امروز، 28 فروردین در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان، درخصوص فضیلت ماه رجب و مراسم معنوی اعتکاف،‌اظهار کرد: اعتکاف از سنت‌های دیرینه‌ای است که مردم قبل از پیامبر اکرم(ص) نیز به این مقوله می‌پرداختند.

وی افزود: اعتکاف از سیره و سنت پیامبر(ص) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است و آن دارای احکامی است که طی آن در ایام‌البیض که مدت آن حداقل سه شب می‌باشد افراد در مساجد گرد هم می‌آیند و معتکف می‌شوند.

این کارشناس دینی با بیان اینکه اعتكاف يک عبادت نيست، بلكه مجموعه‌ای از بهترين عبادت‌ها محسوب می‌شود، تصریح کرد: اعتكاف فرصتی براي پاک نمودن زنگارهای دل و كسب زاد و توشه سفر آخرت و در حقيقت ورود به عرصه جهاد اكبر و مبارزه با نفس است.

وی يكي از بركات نظام مقدس جمهوری اسلامي و باقيات و صالحات حضرت امام خمينی(ره) را احيای اين سنت حسنه در جامعه اسلامی ايران خصوصا در بين نسل جوان و نوجوان دانست و یادآور شد: ان‌شاءالله که همه ما نسبت به تحکیم مبانی عملی و نظری اسلام بکوشیم و مبحث اعتکاف را جدی‌تر بگیریم.

یونس محمودی، فرماندار شفت و نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی این شهرستان نیز در ادامه، پیرامون ماه رجب و مراسم معنوی اعتکاف ایراد سخت کرد و گفت: اعتکاف از واژگان و آموزه‌های محکم و مستند معارف اسلامی است که همه انبیاء الهی نسبت به اجرای آن اهتمام داشتند و امم خود را نسبت به اجرای این امر مهم دعوت می‌نمودند لذا اعتکاف امری مستحب است و همه ما باید در راستای تحقق آن به ویژه در بحث ملی مذهبی و نه دولتی، گام‌های موثری برداریم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: