کد خبر: 3499429
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۹
با حضور آیت‌الله علم‌الهدی؛
گروه اجتماعی: مسئول ستاد مردمی منتظران از برگزاری اجتماع عظیم منتظران در مشهد با سخنرانی آیت‌الله سیداحمد علم الهدی، امام جمعه مشهد در روز نیمه شعبان خبر داد.
به گزارش خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا) از خراسان رضوی، فارس نوشت: غلام‌حسین صفایی، مسئول ستاد مردمی منتظران ظهر امروز در نشست خبری اجتماع عظیم منتظران از برگزاری اجتماع عظیم منتظران در مشهد با حضور قریب به نیم میلیون نفر در روز نیمه شعبان خبر داد.
وی با بیان اینکه اجتماع عظیم منتظران بر اساس آیات و روایاتی تشکیل شده است، گفت: در قرآن و از زبان ائمه بیان شده است که هرزمان مردم دچار گرفتاری می‌شدند در محلی گردهم می‌آمدند و همراه با دعا و توبه خواستار رفع گرفتاری می‌شدند.
وی ادامه داد: یکی از آن روایات داستان حضرت موسی است که به‌وسیله دعاها و رفتار مردم حدود 170 سال ظهور آن حضرت به تعجیل افتاد و امروز بزرگ‌ترین گرفتاری دنیا غیبت امام زمان است که باید برای رفع این گرفتاری، مردم به درگاه خداوند توبه کنند و خواستار تعجیل در ظهور باشند.
مسئول ستاد مردمی اجتماع عظیم منتظران با بیان اینکه جهان از غیبت امام زمان رنج می‌کشد، متذکر شد: شهر مشهد و خراسان طبق روایات مستند در گذشته جزء تاثیرگذارترین‌ها در بحث فرج امام زمان هستند و پرچم امام زمان در زمان ظهور از سمت خراسان حرکت خواهد کرد.
صفایی افزود: در نخستین سال‌هایی که این ستاد آغاز به فعالیت کرد آنقدر انحراف و بدبینی نسبت به حوزه مهدویت وجود داشت که حتی خیلی از افراد جرأت حضور در برنامه‌های ما را نداشتند؛ این در حالیست که مهدویت یکی از بزرگ‌ترین و اساسی‌ترین مسائل دنیا به ویژه در کشورهای اسلامی باید باشد.
وی با اشاره به اینکه امروز نگرش‌های گذشته نسبت به این مسأله تغییر کرده است، عنوان کرد: این ستاد حدود یازده سال است که زیر نظر امام جمعه مشهد فعالیت خود را آغاز کرده و نهادها و سازمان‌های دولتی نظیر استانداری، شهرداری، نیروی انتظامی، بسیج، سپاه پاسداران، شهرداری و اصناف نیز در این راه ما را همراهی می‌کنند.
مسئول ستاد مردمی اجتماع عظیم منتظران بیان کرد: هرآنچه که در زمینه راحتی مردم در زمان حضور در اجتماع مورد نیاز است پیش‌بینی‌شده است.
صفایی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص ایجاد آسایش مردم جهت حضور در این اجتماع گفت: با همکاری شورای اسلامی شهر قرار بر این شد که مترو و اتوبوس‌هایی که در مسیر میدان شهدا قرار دارند در روز نیمه شعبان رایگان باشد، همچنین تولیت آستان قدس رضوی بحث صبحانه مردم را در این روز تقبل کرده است.
وی با تاکید بر اینکه با گروه‌های تأثیرگذار جامعه همچون بسیجیان، ورزشکاران، هنرمندان، مدافعان حرم و غیره جهت حضور در این اجتماع ارتباط خوبی برقرار شده افزود: اگر رسانه‌ها اطلاع‌رسانی خوبی نسبت به این اتفاق داشته باشند پیش‌بینی می‌شود حدود نیم میلیون نفر در این اجتماع حضور یابند.
اجتماع عظیم منتظران در روز نیمه شعبان مورخ یکشنبه، دوم خردادماه از ساعت هشت صبح در محل عرصه میدان شهدا همراه با سخنرانی آیت‌الله سیداحمد علم الهدی، امام جمعه مشهد برگزار می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: