کد خبر: 3528762
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۴
شهردار رشت:
گروه اجتماعی: ثابت‌قدم نهادینه کردن فعالیت‌ها و توسعه فضاهای فرهنگی را از اهداف اجرای نمایش «فصل شیدایی» خواند و گفت: این کار فرهنگی با مشارکت شهرداری و سپاه قدس گیلان با پوشش بالغ بر 20 هزار نفر به اجرا در خواهد آمد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، سید محمدعلی ثابت‌قدم، شهردار رشت امروز، 17 شهریور در حاشیه بازدید از پروژه عملیات آماده‌سازی مکان اجرای نمایش «فصل شیدایی» در رشت، اظهار کرد: این برنامه یک رویکرد معنوی در حوزه‌های تاریخ زندگی بشر با نگاه ویژه بر محوریت مذهب و براساس رویدادهایی است که در طول تکامل انسان در تاریخ به وقوع پیوسته است.

وی با تاکید بر ضرورت آماده‌سازی یک محدوده جغرافیایی مشابه به مکان‌های وقوع رویداد تاریخی، خاطرنشان کرد: این کار فرهنگی با مشارکت شهرداری و سپاه قدس استان گیلان از ۲۲ شهریور لغایت ۲ مهر با پوشش بالغ بر 20 هزار نفر به اجرا در خواهد آمد.

ثابت‌قدم نهادینه کردن فعالیت‌ها و توسعه فضاهای فرهنگی را از اهداف اجرای این نمایش خواند و گفت: شهرداری با انجام کارهای عمرانی، راه‌سازی و انجام فعالیت‌هایی چون امورات تبلیغی، فرهنگی و کارهای پشتیبانی از جمله اسکان مدعوین و مجریان امر سعی در اجرای مطلوب این نمایش دارد.

شهردار رشت درخصوص اقدامات شهرداری در اجرای نمایش بزرگ «فصل شیدایی»،‌ تصریح کرد: مجموعه مدیریت شهری رشت با فعالیت‌هایی نظیر چاپ پوستر، بروشور، بلیط، بنر و...، در راستای اجرای تبلیغات محیطی، همکاری جهت خاک‌ریزی سالن نمایش، جاده‌سازی، پارکینگ و... تمهید تعداد چهار کیوسک در چهار طرف پیاده‌راه فرهنگی جهت رزرو بلیط  و ارائه کارت ورود به شهروندان و سایر حمایت‌های مالی و معنوی گام‌هایی موثر برداشته است.

باباپور، معاون اجرایی سپاه قدس استان گیلان نیز، درخصوص برنامه «فصل شیدایی»، عنوان کرد: این برنامه با کمک شهرداری، صدا و سیما و موسسه فرهنگی خاتم‌الاوصیاء در گیلان در مکان پارک موزه دفاع مقدس و دهکده مقاومت در زمینی به مساحت 34 هکتار به اجرا در خواهد آمد.

وی با بیان اینکه پیام امام(ره) به دنیا دفاع از مستضعفان، دینداری و اسلام بود، افزود: باید این فرهنگ را به نسل جوان بیاموزیم.

رحمانی، دبیر اجرایی نمایش «فصل شیدایی» نیز، تصریح کرد: این نمایش تاریخ و رویدادهایی از هبوط آدم و خلقت آفرینش تا بزنگاه‌های تاریخ شیعه را با مردم رشت در میان خواهد گذاشت.

وی با تاکید بر اینکه نمایش فصل شیدایی هر شب میزبان ۱۰ هزار نفر خواهد بود، گفت: کار لجستیک این کارگاه بسیار بزرگ و عظیم بوده، و از آنجایی که این پروژه در  فضای جلگه‌ای قرار دارد، برای ایجاد و تجهیز خاکریز نیازمند چند هزار کامیون شن و ماسه بودیم که با هماهنگی و همراهی  ادارات راه و شهرسازی استان و به خصوص شهرداری رشت تامین شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: