کد خبر: 3538593
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۳
گروه اجتماعی: دادستان زابل گفت: اعتیاد رابطه مستقیمی با بیکاری و مشکلات معیشتی دارد، زیرا 1400 زندانی در زندان زابل به سر می‌برند که حدود ۷۵ درصد این افراد معتاد هستند و به دلیل مشکلات معیشتی گرفتار اعتیاد شده‌اند. از این میان تنها یک نفر کارمند بوده است.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن( ایکنا) از سیستان وبلوچستان، محمد سرگزی، دادستان زابل ساعاتی پیش در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه، گفت: اعتیاد و تکدی‌گری مهمترین معضلات امروز منطقه سیستان است که نیاز به رسیدگی جدی دارد و باید ریشه‌های آن را شناسایی و رفع کرد.
وی با بیان اینکه اعتیاد رابطه مستقیمی با بیکاری و مشکلات معیشتی دارد، اظهار کرد: 1400 زندانی در زندان زابل به سر می‌برند که حدود ۷۵ درصد این افراد معتاد هستند و به دلیل مشکلات معیشتی گرفتار اعتیاد شده‌اند. از این میان فقط یک نفر کارمند بوده است.
دادستان زابل با اشاره به اینکه برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر باید جدی باشد، افزود: باید فضا را برای چنین مجرمینی ناامن کرد. برخورد قاطع با کسانی که امنیت روانی وسلامت ملت را برهم می‌زنند از اولویت‌ها خواهد بود.

نگاه تبعیدی نسبت به سیستان، برداشته شود
وی همچنین به بحث تبعید اکثر مجرمین به سیستان اشاره کرد و افزود: این نگاه باید از سیستان برچیده شود. باید از نمایندگان سیستان مطالبه کرد تا تلاش کنند این مسأله در مجلس بازنگری شود تا نگاه تبعیدی نسبت به سیستان وجود نداشته باشد.
سرگزی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان از نظر آماری در پایین‌ترین رتبه وقوع جرم قرار دارد تصریح کرد: ماهانه ۱۱۰۰ پرونده وارد دادگاه می‌شود که فقط ۲۵ درصد آن منتهی به کیفرخواست می‌شود و۱۰ درصد از کیفرخواست‌ها منتهی به صدور رأی می‌شود.
وی عنوان کرد: مردم سیستان از گذشته تا کنون در مردانگی وغیرت، قناعت و معرفت زبانزد بوده‌اند. باید مشکلات معیشتی که پایه مشکلات دیگراست، مرتفع شود تا بتوان جلوی مهاجرت بی رویه از سیستان نیز گرفته شود.
دادستان زابل در پایان با بیان اینکه اگر در سیستان مشکل اشتغال حل شود قطعا کارتن خوابی واعتیاد برچیده می‌شود، افزود: رسانه‌ها موظف هستند از التهاب آفرینی و ایجاد فضای یأس و ناامیدی در جامعه جلوگیری کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: