به گزارش خبرنگار اعزامی
خبرگزاری بینالمللی قرآن(ایکنا) به رشت، آخرین روز مسابقات سراسری قرآن از صبح روز شنبه اول آبانماه آغاز میشود تا با برگزاری رقابتهای فینال چهار رشته از پنج رشته بخش سوم مسابقات سراسری قرآن کریم، پرونده این دوره از مسابقات نیز بسته شود.
در این روز و در نوبت صبح شاهد رقابت حفاظ کل در سالن جام جم خواهیم بود. در این بخش 10 نفر موفق به حضور در فینال مسابقات شدهاند که عبارتند از؛
موسی معتمدی از استان اصفهان
سعید علیاکبری از استان قزوین
رضا نژاد بریزی از استان اصفهان
ابوذر کرمی از استان مرکزی
رضا گلشاهی از استان خراسان رضوی
محمدرسول تکبیری از استان تهران
محمدعلی اسلامی از استان تهران
پیمان ایازی از استان مازندران
محمدرضا جاهدینیا از استان خراسان رضوی
محمود محمدنیا از استان خراسان رضوی
در رشته حفظ 10 جزء قرآن کریم نیز که هفت نفر موفق به حضور در فینال شدهاند، رقابتها در نوبت صبح و در سالن شهید آوینی برگزار خواهد شد. فینالیستهای این بخش عبارتند از؛
محمد سیلاوی از خوزستان
مصطفی سعیدی از مرکزی
محمد شریفی از مرکزی
رضا رحیمی از لرستان
محمد ستمار از گیلان
مسعود داوودی همراز از همدان
علی خضری قرایی از کرمان
همچنین در نوبت بعدازظهر که مسابقات آن از ساعت 15 آغاز میشود. شاهد برگزاری رقابتها در رشته حفظ 20 جزء قرآن کریم در مرحله فینال و در سالن شهید آوینی خواهیم بود. در این رشته هفت شرکتکننده موفق به حضور در این مرحله شدهاند که عبارتند از؛
محمدعلی شریعتی از قم
سعید قره داشی از خراسان رضوی
محمد لائینی از مازندران
مهدی بنیهاشمی از اصفهان
محسن محمدی از اصفهان
علی محبیپور از هرمزگان
محمد امیریفرد از خوزستان
در رشته قرائت تحقق نیز که رقابتهای آن از ساعت 15 در سالن جام جم برگزار میشود، 10 قاری برتر این دوره از مسابقات رقابت خود را برگزار میکنند. این 10 نفر عبارتند از؛
حامد علیزاده از استان خراسان رضوی
سعید پرویزی از استان تهران
سید مصطفی حسینی از استان قزوین
محمد حسن موحدی از استان تهران
حسین رفیعی از استان گیلان
محمد جماله از استان بوشهر
وحید نظریان از استان کرمانشاه
امیر لعل اول از استان خراسان رضوی
کاظم آذرپیرا از استان خوزستان
همچنین فینالیست های رشته قرائت ترتیل شب گذشته رقابت خود را در سالن شهید آوینی برگزار کردند. فینالیست های معرفی شده در این رشته ابتدا هفت نفر بودند که بعد از تصمیم هیئت داوران به 13 نفر افزایش یافتند، این افراد نیز عبارتند از؛
محمدجواد نصیری از استان اصفهان
سیدحجت ترحمی از استان خراسان رضوی
سیدحامد حسینی از استان خراسان رضوی
احسان محمدی از استان خراسان رضوی
حسین نصر از استان اصفهان
محمد عربان از استان لرستان
روح الله آقایی از استان قم
عبدالامام حمادی از خوزستان
محمدمهدی انگالیان بوشهر
بهزاد صادق زاده از اردبیل
محمدجواد جاوری از تهران
بهنام رحمانی از اردبیل
محمدرضا رجبی شاد از قزوین
این مسابقات با برگزاری مراسم اختتامیه در ساعت 19 به طور رسمی در بخش آقایان پایان خواهد یافت و رقابت های بخش بانوان نیز از روز دوم آبانماه آغاز می شود و تا هفتم همین ماه ادامه دارد.