کد خبر: 3542649
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۱
گروه بین‌الملل: مسجد العباسی، یکی از مساجد تاریخی مصر است که در شهر «شبین الکوم» استان «منوفیه» واقع است و به عنوان تحفه معماری اسلامی در عصر خدیوی‌ها به‌شمار می‌آید.
مسجد العباسی؛ تحفه‌ معماری اسلامی در عصر خدیوی‌ها + عکس
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی الیوم السابع، مسجد العباسی به عنوان تحفه‌ معماری اسلامی در عصر پادشاه «عباس حلمی دوم» سلسله خدیوی به شمار می‌آید که در چند کیلومتری ساختمان دیوان کل استان «منوفیه» قرار داد.
ممدوح دنیبیه، مدیر آگاهی آثار باستانی در منطقه باستانی منوفیه گفت: این مسجد به عنوان مسجد مرکزی استان است که اغلب جشن‌ها در آن برگزار می‌شود.
وی در رابطه با موقعیت جغرافیایی این مسجد گفت: مسجد در کنار دریا و از سمت جنوب غربی  با بیمارستان «الهلال» مجاور است. مسجد سه در ورودی و یک مناره بسیار باشکوهی دارد.
دنیبیه در مورد تاریخ ساخت مسجد گفت: تاریخ ساخت این مسجد به دوران پادشاه «عباس حلمی دوم» از سلسله خدیوی در سال 1911 میلادی بر‌می‌گردد.
وی تاکید کرد: اهمیت این مسجد تاریخی از این رو است که هیچگونه تغییراتی بر آن صورت نگرفته است جز برخی بازسازی‌ها که در سال 2005 انجام شده و چندان زیاد نبوده است.
این مسجد یکی از بهترین مساجد اسلامی با سبک و طراحی خاص است که اصالت و تاریخ طراحی معماری اسلامی را به نمایش می‌گذارد.النقش الإسلامى


أماكن حفظ المصاحف

جولة طلابية بالمسجد
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: