کد خبر: 3542727
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۸
گروه بین‌الملل: سمینار «دعا و نیایش از دیدگاه قرآن» با حضور مسئولین مراکز فرهنگی و قرآنی، اساتید فعال علوم قرآنی و خانواده‌های آنان در دفتر مرکزی شورای عالی قرآنی افغانستان، برگزار شد.
سمینار «نیایش از دیدگاه قرآن» در كابل برگزار شد
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این مراسم با تلاوت قرآن کریم و اجرای سرود دینی آغاز شد و با ارائه مقالات ادامه یافت.
سپس ابوالحسین یاسر، وزیر مشاور پشتیبانی نیروهای دفاعی و امنیتی ریاست جمهوری در سخنرانی خود جایگاه قرآن در جامعه را تبیین کرد.
وی با بیان اینكه قرآن در دل‌های تمامی مسلمانان جای دارد، گفت: جوانان ما باید بیش از این با قرآن و آیه‌های آن مأنوس باشند و شرح و تفسیر و ترجمه آن را بدانند و آوای ملکوتی آن را با گوش جان بخوانند و بشنوند.
یاسر افزود: برنامه‌های شورای عالی قرآنی افغانستان بسیار پر بار و سازنده هستند. این شورا ظرفیت اینكه جامعه و جوانان را به سوی قرآن و فرهنگ اهل بیت(ع) سوق دهد، دارد.
در ادامه حجت‌الاسلام حسن‌زاده، رئیس شورای عالی قرآنی افغانستان در رابطه با نقش دعا و نیایش از دیدگاه آیات و روایات مطالبی بیان كرد.
وی گفت: دعا و نیایش در زندگی ما مسلمانان نقش بسیار عمده دارد و از طریق عبادت و دعاست که انسان سعادتمند و پیامبران الهی به درجات عالی رسیده‌اند.
حسن‌زاده افزود: ما به عنوان یک انسان آزاده، باید عزت و سرافرازی خود را از طریق عبادت و پرستش خدای متعال به دست آوریم.
وی ادامه داد: شما جوانان و مردم با دعا و نیایش و روی‌آوردن به قرآن مجید می‌توانید از مرزهای عقیده و ایمان محافظت كرده و از گناه و آلودگی ظاهری خود را پاک كنید.
رئیس شورای عالی قرآنی افغانستان در بخش دیگری از سخنانش گفت: در روایتی از امام رضا(ع) داریم كه ذكر تسبیح با تربت امام حسین(ع)، برابر با شش هزار ثواب است و این ذکر، شش هزار گناه را محو می‌کند و انسان را به شش هزار درجه بالا می‌برد.
حسن‌زاده در پایان سخنانش تأکید کرد: در قرآن آمده که با یاد خدا دل‌ها آرام می‌گیرد و درباره فلسفه نماز نیز خداوند سبحان فرموده كه اقامه نماز برای یاد خدا صورت می‌گیرد. بنابراین خواندن نماز، راهی برای رسیدن به آرامش دل است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: