کد خبر: 3544416
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۶
گروه بین‌الملل: آیین اختتامیه‌ پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم و نخستین جشنواره سرود و تئاتر در كابل برگزار و از برگزیدگان تجلیل شد.
تجلیل از برگزیدگان پنجمین مسابقات قرآن در كابل + عکس
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آیین اختتامیه‌ پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم و نخستین جشنواره سرود و تئاتر، 14 آبان‌ماه با حضور شخصیت‌های علمی و فرهنگی، اساتید و دانش‌آموزان مکاتب در مسجد جامع الزهرا(س) كابل برگزار شد.
این مراسم با تلاوت آیاتی چند از كلام‌الله مجید آغاز شد و با سخنرانی شخصیت‌های علمی و فرهنگی با موضوع قرآن کریم، جامع‌ترین کتاب آسمانی، ادامه یافت.
عالمی، مسئول نهاد برگزار کننده این مسابقات طی سخنانی، تربیت نسل جدید جامعه‌ را از مهم‌ترین وظایف خانواده‌ها و نهادهای فرهنگی خواند و بر ضرورت اهتمام به معیارهای اسلامی در آموزش و پرورش تأکید کرد.
وی گفت: برگزاری پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم و نخستین جشنواره‌ سرود و تئاتر حاصل تلاش‌ کسانی است که برای نهادینه‌سازی فرهنگ اسلامی و ملی و تقویت آن تلاش می‌کنند.
مشفق، مسئول برگزاری پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم و نخستین جشنواره‌ سرود و تئاتر از دیگر سخنرانان این مراسم بود كه به تهاجمات فرهنگی غرب پرداخت و به نقش مخرب رسانه‌ها در گمراه‌سازی نسل جوان اشاره كرد.
وی در ادامه، افزود: امروز، برخی از رسانه‌های خارجی با انتشار برنامه‌های مخرب خود، کشورهای اسلامی را هدف قرار داده و هدف اصلی آنها جوانان و نوجوانان است.
بنابر اعلام این خبر، این مسابقات در چهار بخش عبارت از «صوت و لحن»، «حفظ قرآن کریم» و «سرود» و «تئاتر» برگزار شد و برگزیدگان بخش‌های قرآنی این مسابقات حائز دریافت جوایزی به رسم یادبود شدند.
در بخش سرود گروه «لیسه عالی پیشگامان» به مقام نخست دست یافت و گروه «میهن» دوم و گروه‌های سرود لیسه خاتم‌النبیین(ص)، شهرک صفا، ده سبز و لیسه‌ی عالی تربیت به ترتیب حائز مقام سوم تا ششم شدند.
در بخش تئاتر نیز لیسه عالی سیدالشهدا مقام اول، لیسه عالی پیشگامان، مقام دوم و لیسه‌ علاءالدین، مقام سوم را كسب كردند.

تجلیل از برگزیدگان پنجمین مسابقات قرآن در كابل + عکس

تجلیل از برگزیدگان پنجمین مسابقات قرآن در كابل + عکس

تجلیل از برگزیدگان پنجمین مسابقات قرآن در كابل + عکس

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: