کد خبر: 3545545
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۱
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی خبر داد:
گروه اجتماعی: مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری آذربایجان غربی گفت: تاکنون نزدیک به 21 هزار نفر از این استان برای حضور در همایش اربعین حسینی ثبت نام کرده اند.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از آذربایجان‌غربی، هوشنگ عطاپور مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری افزود: از این تعداد افزون بر 18 هزار نفر ویزا دریافت کرده اند.
وی اضافه کرد: فرایند ثبت نام طبق برنامه ریزی های انجام شده در قالب سامانه سماح تا 28 آبان ماه جاری ادامه دارد و علاقه مندان می توانند در این طرح شرکت کرده و پس از دریافت ویزا در مراسم اربعین حسینی شرکت کنند.
وی اظهار کرد: بسیاری از افراد ثبت نام کرده در قالب کاروان های مختلف به عراق و شهرهای نجف و کربلا مشرف شده اند و تعدادی دیگر نیز در مسیر آذربایجان غربی تا مرز مهران هستند.
مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری ادامه داد: مرز مهران برای ورود زائران هم استانی به خاک کربلا در نظر گرفته شده است.
عطاپور تاکید کرد: افرادی که در نظر دارند در همایش میلیونی اربعین حسینی شرکت کنند، هرچه زودتر به این امر اقدام کرده و آن را به روزهای پایانی موکول نکنند تا مشکلی برایشان ایجاد نشود.
یادآور می‌شود، افزون بر 2 میلیون نفر از مردم کشورمان در همایش اربعین حسینی در کربلای معلی شرکت می کنند.
سال گذشته 14 هزار نفر از آذربایجان غربی در این همایش میلیونی شرکت کرده بودند.
اربعین حسینی، سی ام آبان ماه جاری است.
علاوه بر زوار ایرانی، 500 نفر از زوار اهل شرق ترکیه نیز پس از ورود به ایران قرار است از مرز مهران وارد خاک عراق شده و در همایش میلیونی اربعین حسینی شرکت کنند.
این افراد در 2 روز گذشته از طریق مرز آذربایجان غربی وارد این استان شده و به سمت مرز مهران حرکت کرده اند.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: