کد خبر: 3548913
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
هم‌زمان با سالروز شهادت امام رضا(ع) صورت می­‌گیرد؛
گروه اجتماعی: هم‌زمان با دهه آخر صفر و سالروز شهادت امام رضا(ع)، مردم شهرهای بهبهان و منصوریه بر اساس یک سنت دیرینه، مسیر 13 کیلومتری مساجد و امامزادگان این شهرها را تا قدمگاه امام رضا(ع) با پای پیاده طی می‌کنند و به عزاداری می‌پردازند.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، در این آیین سنتی ـ  مذهبی، مردم شهرهای بهبهان، منصوریه و دیگر شهرها و روستاهای اطراف، ساعت 10 صبح روز شهادت حضرت رضا(ع) با اجتماع در امامزادگان و مساجد بهبهان و منصوریه، در یک مراسم هماهنگ به سمت قدمگاه و مسجد تاریخی این شهر حرکت می‌کنند و موکب‌های رضوی نیز در طول مسیر از آنان پذیرایی می‌کنند.
این آیین با شکوه در سال‌های اخیر در رسانه‌های سراسری به ویژه رسانه ملی بازتاب قابل توجهی داشته است و مردم از قشرهای مختلف ضمن شرکت در آن به عزاداری می‌پردازند.
لازم به یادآوری است؛ شهر تاریخی ارجان به عنوان یکی از شهرهای مسیر جاده ولایت شناخته می‌شود که طبق گفته مورخان، کاروان امام رضا(ع) در جریان هجرت آن حضرت از مدینه به مرو از این شهر عبور و مدتی را نیز در آن اطراق کرده است که مردم این شهر نسل در نسل این مکان را مقدس شمرده و گرامی می‌دارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: