کد خبر: 3562444
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۳
گروه فعالیت‌های قرآنی: هنرمند کهگیلویه و بویراحمدی از سال 90 تاکنون در خانه به‌صورت نیمه حرفه‌ای کار قرآنی با تکنیک آینه کاری را شروع کرده است.
محمد حسینی، هنرمند کهگیلویه و بویراحمدی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: از سال 90 تاکنون در خانه به‌صورت نیمه حرفه‌ای  کار قرآنی روی آینه را شروع کرده ام، ضمن اینکه شروع فعالیت‌های قرآنی بنده از سال 72 بوده است.
وی کارمند اداره برق بوده و به گفته خودشان درآمد کمی از کار قرآنی دارد.دختر 17 ساله وی کارهای خطاطی، نقاشی و آئینه‌کاری قرآن نیز انجام می‌دهد و در مسابقات قرآن، نماز و عترت مقام‌های اول و سوم را کسب کرده است.
عضو ستاد نماز جمعه پاتاوه افزود: تاکنون آیت‌الله ملک حسینی پدر و پسر، نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد، استاندار و دیگر مسئولان استانی از کارهای بنده بازدید کردند و مشکل اصلی ایشان عدم توجه مسئولین به این کار قرآنی است.
کتابت قرآن این بار با تکنیک آیینه‌کاری از سوی هنرمند پاتاوه‌ای
حسینی در ادامه اضافه کرد: این کار می‌تواند یک درآمدزایی برای جوانان باشد، ضمن اینکه دیگر مشکل کار ما، انتقال تابلوها برای اعطای هدیه به مکان‌های مقدس است.
وی از رونمایی از تابلو نگین آفرینش خبر داد و بیان کرد: هدف از ساخت تابلو، مقابله با هتک حرمت به پیامبر مهربانی‌ها و معرفی ایشان با هنر خود به مردم جهان است، ضمن اینکه در این صلوات به عنوان کامل‌ترین ذکر و حضرت محمد(ص) به عنوان خاتم پیامبران همچون  نگینی  در مرکز این تابلو به تصویر کشیده است.
کتابت قرآن این بار با تکنیک آیینه‌کاری از سوی هنرمند پاتاوه‌ای
مسئول کانون فرهنگی ـ هنری مسجد صاحب‌الزمان(عج) پاتاوه تصریح کرد: این هنرمن اثر دیگری نیز با عنوان صراط مستقیم دارد و در طراحی این آثار از تکنیک خراش روی آینه و رنگ روغن در 14 رنگ استفاده شده است.ساخت این دو اثر حدود 9 ماه طول کشیده  و وزن آنها نزدیک به 200 کیلوگرم است.
حسینی اثر صراط مستقیم را به بارگاه امام حسین(ع) و تابلوی نگین آفرینش را به مقام معظم رهبری اهداء کرد.
وی با بیان اینکه قرآن در زندگی‌ام تاثیر زیادی داشته و دارد، ابراز کرد: صحیفه نور(صلوات) اهدایی به حرم امام رضا(ع) وعصر عاشورا از دیگر کارهای بنده است.
کتابت قرآن این بار با تکنیک آیینه‌کاری از سوی هنرمند پاتاوه‌ای
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: