کد خبر: 3565287
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۴
گروه بین‌الملل: محمد ماجد، امام جماعت یکی از بزرگترین مساجد آمریکا در مراسم نیایشی که دیروز، 2 بهمن ماه، در ادامه مراسم طولانی تحلیف دونالد ترامپ در کلیسای ملی واشینگتن برگزار شد، به قرائت آیاتی از قرآن کریم پرداخت.
کدام آیات قرآن در مراسم تحلیف ترامپ قرائت شد

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از شبکه خبری «CNN»، مراسم نیایش، سنتی است که از زمان جرج واشنگتن، نخستین ‌رئیس‌جمهور این کشور با حضور رهبران ادیان مختلف در زمان تحلیف رئیس‌جمهور جدید برگزار می‌شود.

محمد ماجد، امام جماعت مسجد «آدامز» ویرجینیا در این مراسم آیاتی از قرآن را قرائت کرد که پیام‌های سیاسی مشخصی برای رئیس‌جمهور جدید و کابینه‌اش داشت.
ماجد که انتظار می‌رفت، به قرائت اذان بپردازد، دو آیه از قرآن کریم خواند که با وجود نزاع‌های نژادی و دینی در جامعه امروز آمریکا و زمانیکه مسلمانان این کشور احساس عدم اعتماد و به حاشیه رانده شدن دارند، پیام‌های سیاسی مشخصی داشت.

اولین آیه، آیه 13 از سوره حجرات بود که می‌فرماید: «
يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَأُنْثَى وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ خَبِيرٌ * اي مردم! ما شما را از يك مرد و زن آفريديم، و تيره‏‌ها و قبيله‏‌ها قرار داديم، تا يكديگر را بشناسيد، ولي گرامي‌ترين شما نزد خداوند باتقواترين شماست، خداوند دانا و خبير است.»
آیه بعدی آیه 22 سوره روم بود که می‌فرماید: «
وَمِنْ آيَاتِهِ خَلْقُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَاخْتِلَافُ أَلْسِنَتِكُمْ وَأَلْوَانِكُمْ إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِلْعَالِمِينَ * و از آيات او آفرينش آسمان‌ها و زمين و تفاوت زبان‌ها و رنگ‌هاي شماست، در اين نشانه‏‌هائي است براي عالمان»
ماجد که یک شخصیت مسلمان شناخته شده در واشنگتن است، یکی از 26 رهبر دینی بود که در این مراسم شرکت داشت.

رضوان جاکا، رئیس هیئت مدیره مسجد آدامز گفت: بعد از انتخابات، زمانیکه حرف‌های زیادی در مورد مسلمانان گفته می‌شد، این آیات با هدف رساندن این پیام انتخاب شد که ما باید به تنوعات فرهنگی و نژادی احترام بگذاریم زیرا خدا ما را اینگونه آفریده است.

رندالف مارشال هولریث، رئیس کلیسای ملی واشینگتن نیز دعایی در این مراسم قرائت کرد که از جو سیاسی متفرق آمریکا سخن می‌گفت. وی در دعای خود از خداوند خواست که دیوارهایی که ما را از هم جدا می‌کند، فرو ریزد و جهل و تنفر را که قلب ما را آلوده می‌کند، دور سازد.

دریافت فیلم تلاوت قرآن در مراسم تحلیف ترامپنام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: