کد خبر: 3565892
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۵
گروه جلسات و محافل: جلسه هفتگی آموزش قرآن احد اصل‌محمدی، قاری و پیشکسوت قرآنی، در دارالقرآن شهدای آتش‌نشانی و با یاد این شهیدان جان‌فشان برگزار شد.
جلسه شب گذشته دارالقرآن شهدای آتش‌نشانی + صوت و عکس

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، جلسه قرآن احد اصل‌محمدی، مدرس و پیشکسوت قرآنی، شب گذشته، سوم بهمن ماه در دارالقرآن شهدای آتش‌نشانی واقع در میدان حسن‌آباد، ایستگاه یک آتش نشانی برگزار شد. این جلسه از سال ۱۳۸۲ در دارالقرآن آتش‌نشانی آغاز شده است.

دلسوزی ما برای شهدای آتش نشان، مقطعی و از روی احساسات نباشد+صوت وعکس

احد اصل‌محمدی در ابتدای این جلسه قرآن با اشاره به حادثه آتش‌سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو و شهید شدن تعدادی از آتش‌نشانان این ایستگاه گفت: اسم دارالقرآن ما، دارالقرآن شهدای آتش‌نشانی است و این جلسه باید ویژگی خاصی داشته باشد و ثواب تلاوت‌های امروز را به روح این شهدای آتش‌نشان اهدا می‌کنیم.

اصل محمدی ادامه داد: آتش‌نشانان در طول سال‌های خدمتشان، کارشان این است که وقتی از خانه خارج می‌شوند، دیگر معلوم نیست که شب برمی‌گردند یا نه. این آتش‌نشانان علاوه بر جان مردم، مال مردم را هم نجات می‌دهند.

دلسوزی ما برای شهدای آتش نشان، مقطعی و از روی احساسات نباشد+صوت وعکس

این پیشکسوت قرآنی در ادامه تصریح کرد: حالتی مقطعی پیش نیاید که چون اتفاقی افتاده است، همه احساساتی شدیم و از این قشر زحمتکش تقدیر کنیم؛ بعد از  40 روز که گذشت کسی دنبال کار این افراد نباشد. بعنوان مثال وقتی ما عزیزان قرآنی‌مان را در فاجعه منا از دست دادیم، در روزهای اول، همه داغ بودند و کلی مراسم گرفتند و دید و بازدید از خانه‌های این شهدا رفتند. چهلم این شهدا که گذشت، هیچکس سراغ خانواده‌های این شهدا نرفت. تلاش شد یکی از خانم‌های این شهدا در آموزش و پرورش شهرستانش استخدام شود و خرج دو بچه یتیمش را دربیاورد، اما این کار را هم نتوانستند، انجام دهند.

اصل محمدی ادامه داد: الحمدلله جامعه قرآنی خودش دست بکار شد و بدون کمک از دولت و سازمان‌ها، گروهی با عنوان حامیان درست کرد و ماهیانه وجهی را تعهد کردند و هزینه‌هایشان را تامین کردند.

در ادامه اعضای جلسه به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید به شیوه تحقیق و ترتیل پرداختند و احد اصل محمدی نکات صوت و لحنی و تجویدی آنها را متذکر شد.

دلسوزی ما برای شهدای آتش نشان، مقطعی و از روی احساسات نباشد+صوت وعکس

این پیشکسوت قرآنی با استناد به روایت آموزش وضو توسط امام حسن و امام حسین(ع) به شخص دیگر گفت: ما تذکراتمان را در بحث‌های تربیتی باید غیر مستقیم بگوییم. اگر امر به معروف و نهی از منکرمان هم غیر مستقیم باشد، جواب بهتری می‌گیریم.

سپس احد اصل محمدی و اعضای جلسه به جمع‌خوانی آیاتی از کلام الله مجید پرداختند. بدین صورت که با توجه به تمارین انجام شده و تقلید از سوره مبارکه حشر استاد منشاوی، الحان آن تلاوت را بر روی آیات ادامه درس جلسه پیاده کردند.

دلسوزی ما برای شهدای آتش نشان، مقطعی و از روی احساسات نباشد+صوت وعکس

در این جلسه قرآن که فضای با حس و حالی پیدا کرده بود، تلاوت های خوبی اجرا شد. حسن ختام این جلسه قرآن، تلاوت قاری ممتاز کشورمان، سیدمحمد کرمانی بود که به مناسبت حادثه اخیر آتش‌سوزی و تخریب پلاسکو و شهید شدن تعدادی از آتش‌نشانان، آیاتی از سوره مبارکه الرحمن را تلاوت کرد که در ادامه ارائه می‌شود.

دریافت

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: