کد خبر: 3566154
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۹
گروه جلسات و محافل: جلسه ختم قرآن محمدحسین سبزعلی، قاری و پیشکسوت قرآنی با حضور قاریان و حافظان ممتاز و علی قاسم‌آبادی و حجت الاسلام موسوی برگزار شد.
محمدحسین سبزعلی

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، جلسه ختم قرآن محمدحسین سبزعلی، قاری بین‌المللی و پیشکسوت قرآنی، شب گذشته چهارم بهمن ماه، با حضور قاریان و حافظان ممتاز و علی قاسم‌آبادی و حجت‌الاسلام موسوی از ساعت 20 الی  22 در خیابان پیروزی، خیابان دوم نیروهوایی، خیابان فرعی ۲۲/۱، پلاک ۱۱ برگزار شد.

کاغذی 25 ساله و نکته های پیشکسوت قرآنی/جلسه ختم قران محمدحسین سبزعلی+صوت وعکس

این جلسه قرآن خانگی که بیش از ۲۵ سال است، برگزار می‌شود، ده‌ها قاری ممتاز در سطح استان، کشور و بین‌الملل همچون سید‌مهدی تاج‌زاده، سیدمحمد کرمانی، جعفر فردی، حسین فردی، مهدی عباسی و... به جامعه قرآنی تحویل داده است.

در ابتدا، اعضای جلسه به تلاوت ادامه درس به صورت ترتیل پرداختند و محمدحسین سبزعلی، نکات تجویدی و صوت و لحنی آنها را متذکر شد. نکته قابل توجه در این جلسه، اهتمام و احترام محمدحسین سبزعلی به شاگرد خود مرحوم «امیر منصوری» بود که تصویری بزرگ از این قاری خوشخوان در مکان جلسه نصب کرده بود.

سپس محمدحسین سبزعلی، صفحات پایانی قرآن کریم را به صورت تحقیق و ترتیل تلاوت کرد و حاضران در جلسه آیات را همخوانی کردند.

در ادامه با حضور علی قاسم‌آبادی، قاری ممتاز کشورمان و حجت الاسلام موسوی، سبزعلی خاطراتی از اساتید بزرگ مشهدی همچون استادان اوحدی و رحیمی گفت و آنها را جلسه‌داران واقعی نامید.

سپس امیر روزبهانی، قاری ممتاز کشورمان به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداخت و مورد تشویق حاضران جلسه قرار گرفت.

کاغذی 25 ساله و نکته های پیشکسوت قرآنی/جلسه ختم قران محمدحسین سبزعلی+صوت وعکس

محمدحسین سبزعلی در ادامه با اشاره به تلاوت بسیار زیبای روزبهانی گفت: قاری باید با جسارت باشد، مثل قاریان مشهدی. اگر یک نفر نشسته باشد یا 50 هزار نفر برایشان فرقی ندارد.

در ادامه سبزعلی، قطعه کاغذی 25 ساله از جیب خود درآورد که در آن تفاوت قاریان مصری و ایرانی را نوشته بود و نکاتی از جمله تلاوت قرآن از حفظ و داشتن نفس های بلند و ... را متذکر شد.

کاغذی 25 ساله و نکته های پیشکسوت قرآنی/جلسه ختم قران محمدحسین سبزعلی+صوت وعکس

سپس علی قاسم‌آبادی که از داوری مسابقات قرآن سراج به این جلسه آمده بود، دقایقی به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداخت و مورد تشویق حاضران جلسه قرار گرفت.

در پایان این جلسه مسعود موحدی‌راد، قاری میهمان نیشابوری و همراه قاسم‌آبادی، دقایقی به تلاوت پرداخت و سبزعلی، خدای متعال را شکر کرد که قاریانی هستند تا پیرو اساتید خود باشند و تلاوت‌های تأثیرگذار انجام دهند. سپس حجت الاسلام موسوی، دعای ختم جلسه را قرائت کرد.

کاغذی 25 ساله و نکته های پیشکسوت قرآنی/جلسه ختم قران محمدحسین سبزعلی+صوت وعکس

یادآور می‌شود، جلسه قرآن محمد‌حسین سبزعلی، دوشنبه‌ها از ساعت ۲۱ تا ۲۲:۳۰ در خیابان پیروزی، خیابان دوم نیروهوایی، خیابان فرعی ۲۲/۱، پلاک ۱۱ برگزار می‌شود. جلسه قرآن دیگر این قاری بین‌المللی، سه‌شنبه‌ها(نیمه اول سال دو ساعت قبل از اذان مغرب و نیمه دوم سال، بعد از نماز مغرب و عشاء) در حسینیه بنی‌فاطمه واقع در چهارراه سرچشمه، خیابان امیرکبیر برگزار می‌شود.

در ادامه تلاوت های این جلسه ارائه می‌شود.

محمدحسین سبزعلی

دریافت

علی قاسم‌آبادی

دریافت

مسعود موحدی‌راد

دریافت

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: