کد خبر: 3567186
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۲
گروه جلسات و محافل: این بار نیز به جلسه قرآن سیدمحسن خدام حسینی، قاری و پیشکسوت قرآن، سری زدیم و مشاهده شد که همچنان مسجد جامع ابوذر به وجود این جلسه تلاوت و تدبر در قرآن کریم افتخار کرده و نه تنها اهالی محل بلکه از راه های دور مشتاقانه در آن حضور می یابند.

جلسه پیشکسوت قرآنی با طراوت همیشگی/ با حضور حجه الاسلام کردمیهن+عکس


به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، جلسه قرآن سیدمحسن خدام حسینی، قاری و پیشکسوت قرآن ششم بهمن ماه از ساعت ۱۹ الی ۲۱ در مسجد جامع ابوذر واقع در میدان ابوذر با حضور قاریان و حافظان محله ابوذر برگزار شد.

در ابتدای جلسه، خدام حسینی، ضمن احوالپرسی گرم با شاگردان خود از قاریان نوجوان جلسه برای تلاوت قرآن کریم دعوت کرد. این پیشکسوت در میان تلاوت ها، نکاتی درباره مهارت های زندگی قرآنی را بیان کرد.

جلسه پیشکسوت قرآنی با طراوت همیشگی/ با حضور حجه الاسلام کردمیهن+عکس

خدام حسینی با استناد به فرمایش امام کاظم(ع) که فرموده اند: هرکس در طول روز، یکبار به خودش سر نزند، از دایره شیعه بودن خارج است، گفت: در این دنیا باید یا با خدا و قرآن نفس کشید که همواره با آرامش و خوش خلقی و ... همراه است و یا باید با شیطان نفس کشید که همواره با استرس و اضطراب و رنج و حسادت همراه است.

سیدمحسن خدام حسینی با اشاره به اینکه ملائکه ظرفیت یادگیری ندارند گفت: محل تجلی اسماءالله، انسان است و انسان همواره با ذکر خدا در حال توسعه وجودش است.

جلسه پیشکسوت قرآنی با طراوت همیشگی/ با حضور حجه الاسلام کردمیهن+عکس

در ادامه خدام حسینی به برخی مباحث صوت و لحنی اشاره کرد و گفت: صوت را باید با تلاوت روزانه ساخت. در تلاوت قرآن کریم، باید صدا را جمع کرد و از یک نقطه رها کرد.

پس از اتمام جلسه، شاگردان سیدمحسن خدام حسینی، گرد این پیشکسوت قرآنی حلقه زدند و دقایقی به گفت وگو پرداختند. در این میان احترام ویژه خدام حسینی به ریش سفیدان مسجد که با وجود کسالت هرهفته پای رحل قرآن می‌نشینند، جالب توجه بود.

جلسه پیشکسوت قرآنی با طراوت همیشگی/ با حضور حجه الاسلام کردمیهن+عکس

یادآور می‌شود، جلسه قرآن سیدمحسن خدام حسینی، قاری و استاد پیشکسوت قرآن، چهارشنبه ها(نیمه اول سال، دوساعت قبل از اذان مغرب و عشاء و نیمه دوم سال بعد از نماز مغرب و عشاء) در مسجد جامع ابوذر واقع در میدان ابوذر برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محسن احمدی-ازتبریز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۵/۱۱/۰۸ - ۲۳:۵۵
0
0
باسلام ودعای خیر ازخداوند متعال برای استادمعزز وبزرگوار حضرت استادحاج آقا حسینی که به حق ازاساتیدبزرگواری هستند که به گردن خیلی ازقرآنیان این مرز وبوم وکشوراسلامی حق دارند ،ولی قدرشان شناخته نشده است ؛طول عمرباعزت وسلامتی خواهانم .وخداوند مسئلت دارم تا به ما نعمت قدرشناسی از ایشان را عنایت فرمائید.ان شاءالله
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: