کد خبر: 3568425
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۶
گروه جلسات و محافل: جلسه آموزش قرآن حبیب صداقت، قاری ممتاز کشورمان با حضور دو قاری جوان دیگر صادق بهشتی و شهاد زمانی در مسجد الغدیر شهرک دریا برگزار شد.
مسجد  الغدیر شهرک دریا

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، جلسه آموزش قرآن حبیب صداقت، قاری ممتاز کشورمان یکشنبه، دهم بهمن‌ماه با حضور صادق بهشتی و شهاد زمانی از قاریان ممتاز کشورمان به همراه اعضای جلسه‌شان در مسجد الغدیر به نشانی تهرانسر، شهرک دریا برگزار شد.

امام جماعت اسبق این مسجد، حجت‌الاسلام سیدمرتضی صالحی‌حسینی که به تازگی به رحمت خدا رفته است به گفته اهالی مسجد، بسیار به امر برپایی کرسی‌های تلاوت و جلسات قرآن کریم اهتمام داشته است.

//حال و هوای جلسات دهه60-70 با حضور جلسات قرانی«بهشتی» و «زمانی»+صوت وعکس

از شب گذشته در این مسجد، سنت حسنه برپایی کرسی تلاوت بنیان نهاده شد و هر هفته یکشنبه‌ها، حبیب صداقت، بلافاصله پس از اقامه نماز مغرب و عشاء و قبل از شروع جلسه آموزش قرآن کریم خود دقایقی به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید می‌پردازد.

//حال و هوای جلسات دهه60-70 با حضور جلسات قرانی«بهشتی» و «زمانی»+صوت وعکس

با شروع جلسه آموزش قرآن، اعضای جلسه، آیاتی از ادامه درس جلسه، سوره مبارکه بقره را همخوانی کردند، سپس حجت الاسلام کفیلی، امام جماعت جدید مسجد دقایقی به بیان تفسیر آیات تلاوت شده پرداخت.

//حال و هوای جلسات دهه60-70 با حضور جلسات قرانی«بهشتی» و «زمانی»+صوت وعکس

از جمله نکات جالب این جلسه قرآن حضور عباسعلی باستانفر، خلبان بازنشسته کشورمان بود که در 100 سالگی با نشاط فراوان هر هفته در این جلسه قرآن حضور پیدا کرده و به استماع کلام وحی می‌پردازد.

//حال و هوای جلسات دهه60-70 با حضور جلسات قرانی«بهشتی» و «زمانی»+صوت وعکس

در این جلسه آموزش قرآن کریم که به مدت سه سال است توسط حبیب صداقت اداره می‌شود، اعضای جلسه به ارائه تلاوت های تقلیدی می‌پردازند و حبیب صداقت، نکات صوت و لحنی و تجویدی آنها را متناسب با سطح آنها متذکر می‌شود.

حسن ختام این جلسه صمیمی که با حضور قاریان ممتاز کشورمان صادق بهشتی و شهاد زمانی و اعضای جلسه شان برگزار شد، تلاوت شهاد زمانی بود که آیاتی از سوره‌های پایانی قرآن کریم را تلاوت کرد.

حبیب صداقت ضمن تشویق این قاری ممتاز، برای وضعیت فعلی قرآنی کشور ابراز تاسف کرد که قاریان جوان و با استعدادی همچون شهاد زمانی را پشت سد مسابقات نگه داشته اند. وی در ادامه گفت: اگر این بودجه ای که خرج مسابقات می‌شود از شهرستانی گرفته تا بین‌المللی، بیایند و خرج فرهنگ‌سازی و کرسی‌های تلاوت کنند.

مسئولان ما فضا را بگونه‌ای پیش بردند که مردم ما، فقط در مراسم ترحیم قرآن تلاوت می‌کنند و هرجا صدای قرآن می‌شنوند، یاد مراسم ترحیم می‌افتند. هدف غایی باید تبلیغ قرآن کریم و جذب مردم به جلسات قرآن باشد.

در ادامه تلاوت‌های این جلسه ارائه می‌شود.

حبیب صداقت

دریافت

محمدرضا رجبی

دریافت

شهاد زمانی

دریافت

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: