کد خبر: 3572228
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۱
گروه جهاد و حماسه: مهلت دریافت آثار و تکمیل فرم ثبت نام جشنواره ملی «نامه‌ای به یک شهید» تا 30 بهمن‌ماه سال جاری تمدید شد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) فراخوان جشنواره ملی «نامه‌ای به یک شهید» که انشاء دانش‌آموزی با موضوع  دل نوشته یا نامه‌ای به یک شهید که با اهداف؛ تلاش برای شناخت بهتر مردم نسبت به روز بزرگداشت شهدا و تعمیق آگاهی جامعه از این روز، ایجاد ارتباط نزدیک و درک عمیق‌تر نسل جوان و دانش‌آموزان کشور با فرهنگ ایثار و شهادت، بهره‌گیری از ابتکار و اندیشه‌های دانش‌آموزان در تولید محتوای مرتبط با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، بهره‌برداری و استفاده از محتوای تولیدشده در رسانه‌های مختلف و در شبکه‌های مجازی و اطلاع رسانی روز بزرگداشت شهدا با استفاده از تعداد قابل توجه دانش‌آموزان کشور و خانواده‌های مرتبط با آنان برگزار می‌شود.
 محورهای این جشنواره عبارت است از: اخلاق و سبک زندگی شهدا، انگیزه شهدا جهت دفاع از اسلام، انقلاب اسلامی و کشور، انتظار شهدا از دانش آموزان، وظایف دانش آموزان در قبال خانواده شهدا و هر موضوع دیگری که تصور می‌کنید در قالب دل نوشته می‌توانید با شهدا در میان بگذارید.
تقویم اجرایی جشنواره ملی «نامه‌ای به یک شهید» به این ترتیب است: آغاز ثبت نام و دریافت آثار از اول بهمن‌ماه، آخرین مهلت دریافت آثار و تکمیل فرم ثبت نام 30 بهمن‌ماه و انتخاب و داوری آثار 30 بهمن ماه تا 5 اسفندماه خواهد بود.
در این جشنواره از پایه سوم تحصیلی تا پایه دوازدهم در مجموع به 220 نفر هدایایی به رسم یادبود تقدیم می‌شود و  همچنین به 22 نفر برگزیده نهایی هدایای ویژه تعلق می‌گیرد.
یادآور می‌شود، دانش آموزان کلیه مقاطع تحصیلی از پایه سوم ابتدایی تا پایه دوازدهم می‌توانند در جشنواره شرکت کنند. آثار باید حداکثر در یک صفحه 4A نگارش شود. اولویت اول انشاء نگارش نامه به یک شهید در محیط خانواده و در اولویت‌های بعدی شهدای محله و شهر است. اگر نویسنده نامه، بستگان شهید را می‌شناسد مشخصات شهید، تاریخ شهادت و محل شهادت ایشان مشخص شود.
باید نام و نام خانوادگی، کد ملی، نام استان، نام شهرستان، آدرس دقیق محل سکونت دانش آموز و تلفن تماس ذکر شود.
ثبت نام و شرکت در جشنواره صرفاً به صورت اینترنتی از طریق لینک مندرج در سایت www.isaar.ir انجام می‌شود و علاقمندان به شرکت در جشنواره می‌توانند سوا لات، نظرات و پیشنهادات خود را از طریق پیامک به 20001279 ارسال کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: