کد خبر: 3572564
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۳
گروه بین‌الملل: مسلمانان 12 کشور سوار بر کشتی شدند تا کمک‌های خود را به اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار و بنگلادش برسانند.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از روزنامه «The Star»، این کشتی که روز سه‌شنبه به راه افتاده، دارای 2300 تن کالای خوراکی و غیره است که برای اقلیت مسلمان روهینگیا برده می‌شود.
مسلمانان روهینگیا در ایالت «راخین» میانمار سکونت دارند که مدت‌ها است هدف سخت‌ترین تبعیض‌ها و خشونت‌ها قرار گرفته‌اند که در نتیجه آن شمار زیادی جان خود را از دست داده و شمار زیادی نیز بی‌خانمان شده‌اند. بسیاری از آن‌ها نیز به کشورهای همسایه از جمله بنگلادش متواری شده‌اند.
در این کشتی 185 داوطلب نیز حضور دارند که بسیاری از آن‌ها مسلمان هستند.
آن‌ها همچنین 1000 نسخه قرآن برای کودکان و نوجوانان روهینگیا که در اردوگاه‌های آوارگان در بنگلادش و میانمار روزگار می‌گذرانند، خواهند برد.
یکی از مسلمانان حاضر در این کشتی می‌گوید: متأسفانه به خاطر جدایی‌ها میان مسلمانان، قادر نیستیم که به هم‌کیشان دردمند خود کمک کنیم.
کشتی در راه بنگلادش بود که خبر رسید این کشور با دارا بودن بیش از 145 میلیون مسلمان، پذیرای این کشتی در آبهای خود نخواهد بود و هیچ کدام از این کمک‌ها به دست مسلمانان اردوگاه‌های بنگلادشی نخواهد رسید.
کشتی به ناچار راه خود را به سوی میانمار در پیش گرفت تا شاید بتواند به روهینگیایی‌های باقی‌مانده در کشور خود کمک کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: