کد خبر: 3573043
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۶
لینی ارویدسون:
گروه بین‌الملل: رهبر یک تیم چهار نفره از بازرسان در حوزه حقوق بشر سازمان ملل گفت: کلمات از وصف خشونت اعمال‌شده در حق مسلمانان منطقه «راخین» در میانمار عاجزند.
کلمات از وصف خشونت‌ علیه مسلمانان روهینگیا عاجزند
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از خبرگزاری اسلامی اینا، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، 15 بهمن‌‌ماه، گزارشی درباره تجاوزات و قتل‌عام‌های اعمال شده علیه مسلمانان میانمار منتشر کرد که در آن به گفته‌ها و اظهارات 220 شاهد عینی این تجاوزات و خشونت‌ها که به بنگلادش فرار کردند، استناد کرده است.
لینی ارویدسون، رهبر یک تیم چهار نفره از بازرسان در حوزه حقوق بشر سازمان ملل گفت: من و تیم بازرسی‌ام از گفته‌های شاهدان عینی(قربانیان) این خشونت‌ها بسیار متأثر و اندوهگین شدیم.
ارویدسون تأکید کرد: زید رعد الحسین، کمیسر عالی حقوق بشر، تماسی تلفنی با «آنگ سان سوچی»، مشاور دولت و وزیر امور خارجه میانمار داشت و طی آن سوچی متعهد شد که به زودی این مسئله را پیگیری خواهد کرد و به بررسی حقیقت می‌پردازد.

ارویدسون ابراز امیدواری کرد که تلاش‌های «سوچی» در توقف قتل عام و خشونت در میانمار به ثمر برسد.

گزارش منتشره سازمان ملل متحد حاکی از آن‌ است که در بین 220 نفری که کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل با آن‌ها مصاحبه کرده است، حداقل 96 تن آنان یک نفر از اعضای خانواده‌شان در خشونت‌های میانمار کشته شده‌اند.
این گزارش می‌افزاید: دیگر افراد یا مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند یا خانه‌های آن‌ها ویران شده یا یکی از افراد خانواده را از دست دادند و مورد هتک حرمت قرار گرفتند یا اینکه به صورت عمدی به آن‌ها تیراندازی یا با چاقو به آن‌ها حمله شده است و یا مورد سوءاستفاده جنسی قرار گرفته‌اند.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ثاقبه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۵/۱۱/۲۴ - ۰۱:۴۵
0
0
واقعا ممنونم که به این موضوع میپردازید. شما دارید از مظلومین دفاع میکنید. ادامه بدهید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: