کد خبر: 3574772
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۷
گروه شبکه اجتماعی: گروه انتشارات صهبا برش‌هایی از زندگی و سیره مبارزاتی حاج شیخ عباس پورمحمدی و شرح ارتباط و دوستی وی با رهبر معظم انقلاب را منتشر کرد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، انتشارات جهادی صهبا که آثاری درباره مقام معظم رهبری را منتشر می‌کند، کانالی را در شبکه اجتماعی ایجاد کرده و برش‌هایی از این آثار را منتشر می‌کند، برخی از برش‌ها خواندنی است و می‌تواند مشوقی برای خواندن کتاب مورد نظر باشد.
یکی از این برش‌ها مربوط به کتاب «مومن انقلابی، شیخ عباس پورمحمدی» است که زندگی و سیره مبارزاتی حاج شیخ عباس پورمحمدی و شرح ارتباط و دوستی وی با حضرت آیت‌آلله خامنه‌ای(مد ظله العالی) را در بر می‌گیرد.
«رابطه پدر ما (حاج شیخ عباس) و حضرت آقا خیلی صمیمی بود. هر وقت پدر به مشهد می‌رفت، خدمت آقا هم می‌رسید و باهم بودند. البته پدر سعی می‌کرد روزهای آخر اقامتش در مشهد به دیدار آقا برود که مزاحمتی برای ایشان نداشته باشد، اما همیشه همان روزهای اول، آقا از حضور پدر در مشهد مطّلع می‌شدند؛ می‌آمدند سراغش و او و همراهانش را به خانه خودشان می‌بردند. یک بار یادم هست که وقتی سال 49 با پدر به مشهد رفتیم، آقای خامنه‌ای مشهد نبودند. یکی دو روزی از اقامتمان در مشهد نمی‌گذشت که برایمان از طرفِ آقا پیغام آوردند که به اَخلَمَد برویم! اخلمد روستایی است نزدیک مشهد. گفتند آقا در اخلمد مخفی شده‌اند و مشتاق دیدار شما هستند. رفتیم به مخفی‌گاه‌شان؛ ظاهراً ساواک می‌خواست آقا را دستگیر کند، ایشان هم برای اینکه ترجمه کتاب «صلح امام حسن(ع)» را تمام کنند، به فرار و زندگی پنهانی روی آورده بودند. 
از طرف دیگر، حضرت آقا هم هر وقت مسیرشان به رفسنجان می‌خورد، حتماً به دیدار پدر می‌آمدند، و این به جز دعوت‌های رسمی پدرم از ایشان برای سخنرانی بود. مثلاً یک بار قرار بود آقا برای کاری از مشهد به بندرعباس بروند. در مسیر مشهد به بندرعباس آمدند رفسنجان و بقیه سفرشان را با همراهی پدر ادامه دادند.
حضرت آقا چند بار هم با خانواده به رفسنجان آمده‌اند. نمونه‌اش ایام فاطمیه سال 53، که وقتی آقا را برای سخنرانی دعوت کردیم، ایشان 10 روز به اتفاق خانواده به رفسنجان آمدند و در خانه ما ماندند».
برای پیوستن به این انتشارات اینجا را کلیک کنید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: