کد خبر: 3574780
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰
گروه ادب: کتاب «پناهگاه بی‌پناه» نوشته مهناز فتاحی دوشنبه دوم اسفند در محل حادثه بمباران پناهگاه پارک شیرین کرمانشاه رونمایی می‌شود.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری سوره مهر، این مراسم با حضور و سخنرانی حجت الاسلام دکتر سید مهدی خاموشی(رییس سازمان تبلیغات اسلامی)، محسن مؤمنی شریف (رئیس حوزه هنری)، مرتضی سرهنگی (مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت)، عبدالحمید قره‌داغی (مدیر عامل انتشارات سوره مهر) و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری استان کرمانشاه برگزار می‌شود.
بیست و ششم اسفند سال 66 در پناهگاه پارک شیرین کرمانشاه مورد اصابت موشک قرار گرفت و بیش از سیصد نفر در این پناهگاه شهید و زخمی شدند. بیشتر شهدا و زخمی‌ها را زنان و کودکانی تشکیل می‌دادند که به خاطر در امان ماندن از بمباران‌های رژیم بعث عراق به این مکان پناه می‌بردند  غافل از این که موشک دقیقاً از هواکش پناهگاه وارد و باعث ویرانی و آتش‌سوزی شد.
ماجرای پناهگاه از زبان سی و سه نفر روایت می‌شود و هرکدام تلاش کرده‌اند که با یادآوری آن حادثه تلخ به شرح ماجرا بپردازند. بسیاری از قصه‌ها در دل این کتاب هست که در جای خود شنیدنی و گاه باورنکردنی است.  
مهناز فتاحی نویسنده کتاب  در این اثر سعی کرد روایت بمباران این پناهگاه را از نگاه مردم شهر و از زبان امدادگران هلال احمر، نیروهای آتش‌نشانی، بسیجیان، نیروهای انتظامی، پرستاران، خبرنگاران، کسبه، مردم محله، زخمی‌ها و خانواده شهدا و....روایت کند.
یادآور می‌شود، این اثر از سه بخش  تشکیل شده و بخش نخست نگاهی به شرح ماجرا به صورت پژوهشی دارد، در بخش دوم نیز خاطرات بازماندگان بمباران پناهگاه بی‌پناه می‌آید و در بخش سوم مستندات و تصاویر  در معرض دید قرار گرفته است.
گفتنی است، کتاب «پناهگاه بی‌پناه» نوشته مهناز فتاحی دوشنبه دوم اسفند ساعت 15 در محل حادثه بمباران پناهگاه پارک شیرین کرمانشاه رونمایی می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: